Slovácko - Slavia 1:2Slavia uspěla na Slovácku, titul však slaví rival

Fotbalisté Slavie v předposledním, 4. kole ligové nadstavbové skupiny o titul zvítězili 2:1 na Slovácku, přesto ztratili šanci na první příčku. Obhájce titulu a lídr tabulky Sparta totiž v souběžně hraném utkání uspěla 5:0 v Mladé Boleslavi a před posledním zápasem udržela čtyřbodový náskok na odvěkého rivala. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského jsou vicemistři potřetí za sebou, ligový titul slavili naposledy třikrát po sobě mezi lety 2019 a 2021. Sezonu zakončí bez zisku trofeje.

Fotbalisté Slavie se radují z branky

Slavii poslal do vedení v 62. minutě kapitán Tomáš Holeš. Slovácko, které místo potrestaného trenéra Martina Svědíka vedl do utkání asistent Jan Baránek, srovnalo v 65. minutě po vlastním gólu Davida Zimy, o pět minut později ale rozhodl Mojmír Chytil. „Sešívaní“ zdolali dnešního soupeře v lize podesáté z posledních 11 duelů a popáté v řadě.

Šesté Slovácko si zahraje v závěrečném kole v Ostravě v přímém souboji o páté místo, které znamená zápas o postup do kvalifikace Evropské konferenční ligy proti vítězi skupiny o Evropu. Celek z Uherského Hradiště ztrácí na Baník dva body a bude muset vyhrát.

Slavia byla v prvním poločasu lepším týmem, domácí ale držel výborným výkonem brankář Heča. V desáté minutě nejprve vychytal Jurečku, se 17 góly druhého nejlepšího střelce soutěže a bývalého hráče Slovácka. O deset minut později si Heča připsal ještě lepší zákrok proti Juráskově hlavičce na zadní tyči.

Jurásek byl hodně vidět i v závěru úvodního dějství, kdy po Jurečkově zpětné přihrávce zblízka přestřelil. Následně po jeho centru z rohu nebezpečně hlavičkoval o zem Zima, Heča ale vytáhl pohotový reflex.

Slovácko zahrozilo až po změně stran. Ve 47. minutě Kohút obral o míč váhajícího Ogbua a donutil Staňka k zákroku, dorážku poslal Sinjavskij mimo tři tyče. Skóre přesto otevřeli hosté. Holeš si v 62. minutě navedl za vápnem míč na střed a výstavní ránou se trefil přesně k tyči. Dnešní kapitán Slavie zaznamenal třetí trefu v ligovém ročníku.

O tři minuty později bylo vyrovnáno. Blahút poslal před bránu střílený centr, který si srazil do vlastní sítě stoper Zima. Gólovou desetiminutovku zakončil v 71. minutě 16. zásahem v ročníku střídající Chytil, jenž usměrnil za Heču Douděrovu přihrávku z pravé strany.

S 24 obdrženými góly nejlepší defenziva soutěže si závěr utkání pohlídala a nepustila soupeře do žádné gólové šance. Pražané potvrdili formu na venkovních hřištích, na nichž prohráli jediné z posledních 18 ligových zápasů.

4. kolo nadstavby první fotbalové ligy – skupina o titul:
1. FC Slovácko – Slavia Praha 1:2 (0:0)
Branky: 65. vlastní Zima – 62. Holeš, 71. Chytil. Rozhodčí: Szikszay – Volf, Váňa – Klíma (video). ŽK: Kohút, Blahút, Juroška (všichni Slovácko). Diváci: 6088.
Slovácko: Heča – Blahút, Hofmann, Kalabiška, Holzer – Kohút (77. Vecheta), Havlík – Juroška (77. Reinberk), Kim Sung-pin (86. Trávník), Sinjavskij (57. Petržela) – Kvasina (86. Mihálik). Trenér: Baránek.
Slavia: Staněk – Holeš, Ogbu, Zima – Douděra, Ševčík (46. Zafeiris), Oscar, Zmrzlý (76. Wallem) – Schranz (61. Provod), Jurásek (61. Chytil) – Jurečka (83. Tijani). Trenér: Trpišovský.