Článek
Komanický prý chtěl během svého krátkého působení ve Slavii dosáhnout úspěchu doslova za každou cenu. Podle Zápotockého, který byl tehdy vedoucím týmu, prý maximálně motivoval hráče, ale neponechával nic náhodě a vítězství ve dvou posledních kolech ligového podzimu si prý pojistil i uplacením rozhodčích. Slavia tehdy vyhrála v Olomouci 1:0 a ve Vítkovicích 2:1.
"Podplacený byl hlavní rozhodčí a tři až čtyři hráči soupeře, jejichž jména neznám," řekl Zápotocký o utkání v Olomouci, které řídil Bohuněk. Zápas ve Vítkovicích rozhodoval Maurer a i on podle Zápotockého dostal zaplaceno.
Oba tehdejší sudí dnes mají dbát na regulérnost ligy z pozice delegátů fotbalového svazu. Bohuňkovo jméno však už v souvislosti se současnou aférou zaznělo a právě dnes dostal od disciplinární komise za korupční jednání pokutu 50.000 korun. Obvinění, jež se chystá zveřejnit Hattrick, popřel. Maurer redaktorům měsíčníku odmítl odpovědět.
Událost je promlčena
Podle předsedy disciplinární komise Alexandra Károlyiho je tato věc již promlčena, takže ji nelze řešit. "Buď by muselo probíhat v té věci trestní stíhání, pak by to promlčeno nebylo. Nebo by muselo být rozhodnuto pravomocně na úrovní soudu a do třiceti dnů od tohoto rozhodnutí bychom museli zahájit trestní řízení. Jinak je to promlčené," řekl Károlyi po středečním jednání disciplinární komise.
Promlčecí doba ve fotbale je jeden rok. "Tady, když to někdo řekne za jedenáct let, je to z hlediska disciplinárního řízení nepoužitelné. Něco tvrdit ještě neznamená mluvit pravdu. Musí se to také prokázat," dodal Károlyi.
Komanický se nakonec majitelem Slavie nestal a odešel své plány realizovat do Chebu. Tamní klub však brzy po jeho působení prakticky zmizel z fotbalové mapy. Z Komanického se stal jeden z největších dlužníků Fondu národního majetku, dnes údajně žije v zahraničí.