SESTŘIH: Slavia přehrála Pardubice a dál stíhá první Spartu

Fotbalisté Slavie v 7. kole první ligy potvrdili roli favorita a Pardubice doma zdolali 2:0. Červenobílí udrželi neporazitelnost v sezoně nejvyšší soutěže a před reprezentační pauzou ztrácejí tři body na lídra tabulky a obhájce titulu Spartu, mají však utkání k dobru. Slavii poslal v páté minutě nastavení první půle do vedení El Hadji Malick Diouf a ve 49. minutě zvýšil Tomáš Chorý. V 65. minutě dostal červenou kartu domácí Filip Prebsl, ale Východočeši již zdramatizovat závěr nedokázali.

Sestřih utkání Slavia - PardubiceVideo: LFA

Slavia neprohrála ani devátý vzájemný ligový duel a Pardubice v nejvyšší soutěži porazila poosmé za sebou, navíc bez inkasované branky. Červenobílí si částečně spravili náladu po středečním vypadnutí ve 4. předkole Ligy mistrů s Lille. V nejvyšší soutěži potřinácté za sebou bodovali. Východočeši nenavázali na minulé vítězství nad Hradcem Králové, prohráli potřetí z posledních čtyř kol a figurují na 14. místě.

Vzhledem k nadcházející reprezentační přestávce nasadil trenér Slavie Trpišovský velmi silnou sestavu a oproti středečnímu utkání s Lille udělal jen dvě změny v zahajovací jedenáctce. Místo zraněného Holeše a Zimy nastoupili od začátku Prebsl a Jurásek.

Pražané v letní přípravě s Pardubicemi jen remizovali 1:1, dnes ale podle očekávání diktovali tempo. Ve čtvrté minutě nepřekonal Provod vyběhnutého Stejskala, bývalý slávistický gólman pak zasáhl v 18. minutě i proti Prebslovi. Po půlhodině hry zkazila Chorému radost tyč. Ve 35. minutě poprvé výrazněji zahrozili Východočeši. Simon potáhl míč středem pole, před vápnem napřáhl a domácí brankář Kinský musel přízemní střelu vyrazit na roh.

Když už se zdálo, že hosté v Edenu v prvním poločase udrží nerozhodný stav, udeřil v poslední z pěti nastavených minut Diouf. Devatenáctiletý senegalský halfbek převzal míč ve vápně po promáchnutí Chorého a napálil jej pod břevno. S třemi góly je nečekaně zatím nejlepším slávistickým střelcem v ligovém ročníku.

Čtyři minuty po pauze favorit zvýšil. Po Provodově rohovém kopu hlavičkou vrátil balon před branku kapitán Bořil a Chorý míč usměrnil do sítě. Český reprezentant skóroval poprvé v ligovém ročníku po letním přestupu z Plzně.

Na opačné straně pak velkou šanci prováhal Šehič, domácí si přesto zdánlivě poklidný duel ještě zkomplikovali. Po nevydařeném vlastním autu fauloval Prebsl unikajícího Míška, sudí Orel mu nejprve udělil jen žlutou kartu, ale po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace domácího stopera v 65. minutě vyloučil.

Východočeši ani v přesilovce neměli dostatek kvality na to, aby zápas ještě zdramatizovali. Slavia si závěr pohlídala a opět vylepšila svou bilanci doma, kde v lize prohrála jediný z posledních 40 zápasů. Pardubičtí nebodovali ve třetím z minulých čtyř venkovních duelů nejvyšší soutěže.

7. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - FK Pardubice 2:0 (1:0)
Branky: 45.+5 Diouf, 49. Chorý. Rozhodčí: Orel - Váňa, Leška - Kocourek (video). ŽK: Bořil, Zafeiris, Douděra - Šehič, Krobot, Lurvink, Surzyn. ČK: 65. Prebsl (Slavia). Diváci: 17.983.
Slavia: Kinský - Prebsl, Ogbu, Bořil - Douděra, Zafeiris (90.+1 Chaloupek), Oscar, Diouf (87. Zmrzlý) - Jurásek (46. Schranz), Provod (90.+1 Vorlický) - Chorý (62. Chytil). Trenér: Trpišovský.
Pardubice: Stejskal - Surzyn (84. Brdička), Jindra, Šimek, Šehič (56. Lurvink) - Darmovzal (78. Yahaya), Vacek - Leipold (46. Mareš), Simon, Míšek - Zlatohlávek (56. Krobot). Trenér: Saňák.