Slavia porazila v přípravě polského vicemistra, trefila se řecká posila

Fotbalisté Slavie ve druhém přípravném utkání poprvé zvítězili. Po sobotní remíze 1:1 s Pardubicemi dnes na soustředění v Rakousku porazili polského vicemistra Vratislav 2:0. Mladá Boleslav rozstřílela druholigový Varnsdorf 5:0, Olomouc si poradila s Trenčínem 3:0. Ostrava prohrála oba dnešní zápasy, nejprve podlehla Poznani 0:2 a poté Dundee 0:3.

Fotbalisté Slavie Praha oslavují gól. Archivní foto

Slavia si rozložila góly do obou poločasů. V prvním se trefil Senegalec Diouf, po změně stran Řek Botos, jehož příchod vršovický klub oznámil dnes. Zároveň uvedl, že Botos po podpisu čtyřleté smlouvy v Edenu bude hostovat v jiném týmu z české ligy, který se pro něj aktuálně hledá.

„Hráli jsme s Rakówem a to byly velké bitvy a dnes s Wrocławí, druhým týmem polské ligy. Jsou kvalitní a také to ukázali. Nic jednoduchého, ale přesně jsme si ukázali, že s těmito týmy, které hrají tvrdší fotbal, nám to napodobuje týmy z české ligy. Je to dobrá příprava pro nás a jsme spokojení,“ citoval web Slavie asistenta trenéra Zdeňka Houšteckého.

Mladá Boleslav zvítězila i ve čtvrtém přípravném utkání. Jeden z pěti českých pohárových účastníků v nadcházející sezoně rozhodl o triumfu proti Varnsdorfu už v úvodním dějství, kdy se trefili Vojta, Mašek a Jawo. Po přestávce dal dva góly Ladra.

„Rozložili jsme zátěž. Pomalu se blížíme k začátku sezony. Hráče budeme víc zatěžovat a bude z toho krystalizovat základní sestava,“ řekl pro klubovou televizi trenér Středočechů David Holoubek.

Olomouc po remízách s polskými celky Štětínem a Bialystokem v přípravě na třetí pokus poprvé pod trenérem Tomášem Janotkou zvítězila. Proti Trenčínu si všechny tři branky nechala do druhého poločasu, postupně se prosadili Mikulenka, Beneš a Hadaš.

Ostrava nevyhrála ani čtvrtý a pátý zápas v přípravě. Účastník 2. předkola Konferenční ligy inkasoval proti Poznani i Dundee všechny branky ve druhé půli. Trenér Pavel Hapal nasadil do obou duelů odlišné sestavy.

Slovácko remizovalo se srbským mužstvem TSC 1:1 a nezvítězilo ani ve druhém utkání po prohře s druholigovým Brnem. Za tým z Uherského Hradiště se trefil De Azevedo.

Pardubice remizovaly s ligovým nováčkem Duklou 1:1. Východočechy poslal v Lázních Bohdaneč do vedení Huf, za Pražany ale vzápětí srovnal z penalty Barac.

České Budějovice přestřílely Jihlavu 4:3, šest branek padlo po přestávce. Dynamo v součtu s úvodní výhrou 7:1 nad jiným druholigovým celkem Žižkovem nastřílelo v přípravě už 11 branek.

Jablonec podlehl chorvatskému Osijeku 0:1 a v přípravě nevyhrál potřetí za sebou. Předtím remizoval s Žižkovem a podlehl rumunskému Botosani.

Přípravná utkání:
Slavia Praha – Vratislav 2:0 (1:0)
Branky: 24. Diouf, 68. Botos.
Sestava Slavie:
I. poločas: Mandous – Halinský, Ogbu, Konečný – Masopust, Dominik Pech, Prebsl, Diouf – Jurečka, Fila, Wallem.
II. poločas: Mandous – Bořil, Chaloupek, Konečný – Masopust, Zafeiris, Bužek, Zmrzlý – Van Buren, Botos, Wallem. Trenér: Trpišovský.
Mladá Boleslav – Vlašim 5:0 (3:0)
Branky: 70. a 73. Ladra, 16. Vojta, 19. Mašek, 27. Jawo
Sigma Olomouc - Trenčín 3:0 (0:0)
Branky: 53. Mikulenka, 64. Beneš, 87. Hadaš.
Pardubice - Dukla Praha 1:1 (0:0)
Branky: 74. Huf - 76. Barac z pen.
České Budějovice - Jihlava 4:3 (1:0)
Branky: 34. Osmančík, 49. Ogiomade, 52. Skalák z pen., 66. Tranziska - 48. Pešek, 60. Smutný, 82. Franěk.
Dundee - Ostrava 3:0 (0:0)
Branky: 53. Graham, 73. Richardson, 76. Robertson.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.