SESTŘIH: Rybička posily a vyrovnání z penalty. Souboj Liberce s Olomoucí vítěze nepoznal

Tři body nebral nikdo. První utkání nedělního programu fotbalové Chance ligy mezi Libercem a Olomoucí skončilo nerozhodně 1:1. Domácí poslal ve 37. minutě do vedení Benjamin Nyarko rybičkou. Letní posila Slovanu se prosadila poprvé v české nejvyšší soutěži. Sigma ale srovnala v 62. minutě díky penaltovému faulu na Jana Klimenta, po němž se z puntíku nemýlil Filip Zorvan.

Sestřih zápasu Liberec - OlomoucVideo: LFA

Oba týmy v úvodním kole zvítězily, Severočeši vyhráli v Karviné 3:1 a Hanáci v Českých Budějovicích 2:0. Trenéři udělali v základní sestavě jen po jedné změně. Olomoucká byla vynucená, ze zdravotních důvodů nemohl chytat Stoppen, a tak se k prvoligové premiéře mezi tyče postavil devatenáctiletý Koutný.

První vážnější střelu si připsal Višinský a dal signál ke zvýšené aktivitě Slovanu. Po dlouhém autu Mikuly zakončil Nyarko, po dalších zmatcích v obraně Sigmy se Mikula s Tuptou nedohodli, kdo bude dorážet do poloprázdné brány. Po kombinaci se o první střelu na bránu postaral liberecký Hlavatý.

Změnu skóre přinesla až ve 37. minutě africká spolupráce. Ghali přesným centrem z levé strany našel přesně hlavu Nyarka, který se proletěl vzduchem a otevřel si svůj gólový účet v české lize.

Po krásné kolmé přihrávce za obranu od Hlavatého se trefil také Ghali, druhý gól domácích však kvůli ofsajdu neplatil. Před poločasem měli šanci také Hanáci, Kliment, který minulý týden zařídil proti Českým Budějovicím obě branky Sigmy, zamířil nůžkami vedle.

Právě zkušený útočník čtvrt hodiny po přestávce vybojoval penaltu. Kliment předskočil Hlavatého, který jej fauloval, a rozhodčí Berka hned nařídil pokutový kop. Zorvan ho proměnil a vyrovnal. Po dvou asistencích v úvodním kole v Českých Budějovicích si připsal šestý ligový gól kariéry.

Druhý poločas moc zajímavých situací nenabídl, došlo na ně až v nastavení. Nejprve se míč odrazil k libereckému Plechatému, jenž z voleje napálil tyč. Na druhé straně se střídající Fiala efektní koloběžkou zbavil Koželuha a zamířil pod břevno. Bačkovský se vytáhl a prsty vytěsnil míč nad bránu.

2. kolo první fotbalové ligy
Liberec – Olomouc 1:1 (1:0)
Branky: 37. Nyarko – 63. Zorvan z pen.
Rozhodčí: Berka - Vlček, Cichra - Volek (video). ŽK: Letenay - Kliment. Diváci: 3640.
Liberec: Bačkovský - Plechatý, Ševínský, Mikula (71. Kayondo) - Koželuh, Icha, Hlavatý, Ghali (66. Preisler) - Višinský (71. Zyba), Tupta (66. Frýdek) - Nyarko (58. Letenay). Trenér: Kováč.
Olomouc: Koutný - Hadaš, Pokorný, Dohnálek, Sláma - Breite (74. Langer), Spáčil - Navrátil (74. Mikulenka), Zorvan (81. Dele), Šíp (46. Fiala) - Kliment (81. Juliš). Trenér: Janotka.