Sparta zvládla složitou bitvu v Jablonci, Slavia předvedla obrat, radují se Bohemians i Hradec

Fotbalisté Sparty zůstávají i po 5. kole Chance Ligy stoprocentní a na druhou Slavii si drží dvoubodový náskok. Pražané si na horké Jablonecké půdě došli pro výhru 2:1. Slavia se v Edenu dlouho trápila, ale nakonec udolala Teplice 2:1. Bohemians zvítězili stejným poměrem v Karviné a Dukla padla v Hradci Králové 0:1.

Sestřih zápasu Jablonec–SpartaVideo: LFA

Slavia nastoupila se sedmi změnami v sestavě oproti úternímu duelu 3. předkola Ligy mistrů na půdě Unionu Saint-Gillois. A na hře sešívaných to bylo znát. V prvním dějství sice měla Slavia převahu, ale vyloženou šanci si nevypracovala.

Kdo čekal drtivý nápor sešívaných od úvodu druhého poločasu, musel být zklamán. A v 57. minutě bylo pro Slavii ještě hůř. Z dorážky se prosadil senegalský útočník Gning a zmrazil Eden. Kouč Trpišovský ihned reagoval, na hřiště poslal hned čtveřici čerstvých plejerů. Do vápna Severočechů lítal jeden centr za druhým, ale Slavia se ne a ne prosadit. Až v 81. minutě rozburácel Eden vyrovnávací trefou Dorley. Pět minut nato bylo ve Vršovicích ještě veseleji, ranou z 16 metrů se zaskvěl Zafeiris.

Sestřih zápasu Slavia–TepliceVideo: LFA

V nervózním závěru Slavia vedení udržela a díky vítězství 2:1 půjde dobře naladěna do úterní bitvy play off Ligy mistrů proti francouzskému Lille.

Hradec doma znovu vítězně

Hradec začal sebevědomě a proti nováčkovi z Julisky měl v úvodu optickou převahu, vyloženou příležitost si ovšem domácí nevypracovali. Po svém třetím rohovém kopu dostali svěřenci trenéra Horejše ve 20. minutě obrovskou šanci otevřít skóre. VAR přisoudil Hradci penaltu, ale Vlkanova s ní naložil mizerně a nechal vyniknout gólmana Dukly Hrušku. Následovala hluchá pasáž z obou stran, ale Dukla vytouženou nulu v poločase nakonec neudržela. Už v nastavení se po Horákově nabídce prosadil z malého vápna Mihálik a poslal Východočechy do vedení.

Ve druhém dějství domácí nadále diktovali tempo hry, a přestože pojistku nepřidali, uspěli i ve třetím duelu v Malšovické aréně. Dukla naopak zapsala čtvrtou porážku v sezoně a potřetí v řadě vyšla střelecky naprázdno.

Sestřih zápasu Hradec Králové – DuklaVideo: LFA

Karviná nestačila na Bohemians

Bohemians, kteří z posledních třinácti ligových duelů mimo Ďolíček uspěli v jediném, v Karviné bleskově udeřili. Po chybě domácí obraně se již po 16 (!) sekundách prosadil Matoušek. Z vedení se svěřenci kouče Veselého dlouho neradovali. V 9. minutě rozjásal domácí fanoušky Vecheta. Ještě před přestávkou ale vrátil vedení Pražanům Júsuf, jenž skóroval i před týdnem při domácí porážce se Spartou (1:2). Slezané po přestávce přidali, ale vyrovnání se nedočkali. Po porážce 1:2 se krčí na předposlední příčce neúplné tabulky, Klokani se vyhřívají na sedmé pozici.

Sestřih zápasu Karviná–BohemiansVideo: LFA

Sparta zvládla tvrdou bitvu v Jablonci

Kouč Sparty Lars Friis udělal oproti duelu v Bukurešti hned osm změn. Letenští ale vstoupili do zápasu aktivně a vytvářeli si šance. Jednu z nich po krásné individuální akci proměnil slovenský křídelník Lukáš Haraslín, který si připsal druhou ligovou branku. Svěřenci trenéra Kozla si na konci první půle vytvořili po standartních situacích několik gólovek, ani jednu však neproměnili.

Srovnat se Severočechům podařilo v 59. minutě, branku Puškáče ale po intervenci VARu sudí odvolal. Na konečných 2:0 upravil po přihrávce Preciada Tuci, který se prosadil podruhé v řadě. Sparta se tak ideálně naladila na duel 4. předkola s Malmö, který sehraje již ve středu.

Fotbalisté Sparty se radují z branky v Jablonci.

Zbývajících osm celků se představí v neděli. Od 14:30 se utkají Olomouc a Mladá Boleslav, v 17:00 pak Liberec s Pardubicemi a České Budějovice s Plzní. Čtvrté kolo uzavře zápas Slovácko–Ostrava.