Plzeňští fotbalisté v přípravě zdolali Banskou Bystricu

Fotbalisté Plzně vyhráli i druhý přípravný zápas před startem nové sezony, v Touškově zdolali 2:1 Banskou Bystricu. Karviná porazila v polské Vladislavi druholigový celek Termalica Nieciecza 3:0. Slezané tak zvládli premiéru pod novým koučem Martinem Hyským.

Trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek.

Plzeňský obrat po změně stran zařídily nové tváře v kádru Západočechů. Nejprve srovnal francouzský křídelník Providence, který je ve Viktorii na zkoušce z rakouského Hartbergu, a v 70. minutě rozhodl hlavou po rohovém kopu senegalský stoper Séne. Trenéra Koubka mohou mrzet pouze zdravotní problémy kapitána Hejdy, jenž střídal už po 17 minutách hry.

Karvinou poslal do vedení v 35. minutě Memič. O další góly se po změně stran postarali dva mladíci. Nejprve skóroval sedmnáctiletý Kačor a skóre uzavřel devatenáctiletý Nigerijec Ojora. „Viděl jsem tam plno dobrých věcí, které od kluků budu chtít. Ale stále máme před sebou hodně práce, musíme si na sebe i na způsob hry zvyknout,“ řekl Hyský pro klubový web.

Ostrava nezvítězila ani ve druhém zápase, po remíze s druholigovou Líšní dnes hrála v Markvarticích 1:1 se Žilinou. Baník po první půli prohrával, v 54. minutě srovnal Kubala.

Přípravné fotbalové utkání v Touškově:
Viktoria Plzeň - Banská Bystrica 2:1 (0:1)
Branky: 48. Providence, 70. Séne - 45.+1 Willwéber.
Sestava Plzně:
I. poločas: Tvrdoň - Hejda (17.Dweh), Séne, Míka - Kopic, Kalvach, Slončík, Cadu - Panoš, Kabongo - Vašulín.
II. poločas: Tvrdoň - Dweh, Séne, Jemelka - Jirka, Míka, Sojka, Mosquera - Bello, Providence - Metsoko. Trenér: Koubek.
Přípravné utkání ve Vladislavi (Polsko):
MFK Karviná - Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)
Branky: 35. Memič, 52. Kačor, 61. Ojora.
Sestava Karviné:
I. poločas: Lapeš - Krčík, Svozil, Drobek, Fleišman - Planka, Čavoš - Memič, Ayaosi, Regáli - Vinícius.
II. poločas: Ciupa - Raspopovič, Bergqvist, Carneiro, Muhammad - Žák, Moses - Mikuš, Ojora, Ražnatovič - Kačor. Trenér: Hyský.
Přípravné utkání v Markvartovicích:
Baník Ostrava - Žilina 1:1 (0:1)
Branky: 54. Kubala - 45.+1 Bari.
Sestava Ostravy:
I. poločas: Letáček - Fukala, Frydrych, Pojezný, Kpozo - Buchta, Klíma, Boula, Šín, Holzer - Prekop.
II. poločas: Markovič - Juroška, Uchenna, Blažek, Šehič - Adediran, Kubala, Nogha, Grygar, Rusnák - Tanko. Trenér: Hapal.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.