SESTŘIH: Plzeň zůstává stoprocentní. Šulc neproměnil penaltu, z dorážky ale rozhodl

Dvě kola, šest bodů. Touto bilancí se kromě pražské Sparty může ve fotbalové lize pochlubit pouze plzeňská Viktoria. Západočeši zvládli domácí utkání s Hradcem Králové, zvítězili 1:0 zásluhou Pavla Šulce. 23letý záložník sice neproměnil pokutový kop, z dorážky se ale už nemýlil. Votroci nebyli daleko od vyrovnání, gól Petra Juliše ale video odvolalo pro těsný ofsajd.

Sestřih zápasu Plzeň – Hradec KrálovéVideo: LFA

Plzeňští v lize porazili Hradec po třech zápasech, oba vzájemné duely v minulém ročníku skončily remízou 1:1. Trenérovi Viktorie Miroslavu Koubkovi tentokrát výsledkově vyšel souboj s bývalým klubem, odkud do Štruncových sadů zamířil. Votroci nedokázali navázat na týden staré úvodní vítězství doma nad Teplicemi 1:0.

Trenér Koubek musel udělat jednu změnu v sestavě oproti utkání na Dukle. Letní posilu Kabonga, který kvůli zranění na předzápasovém tréninku vypadl na několik měsíců ze hry, nahradil v útoku Vydra. V královéhradecké zahajovací jedenáctce nescházel kapitán Kodeš, byť ze zdravotních důvodů nedohrál úvodní kolo. Kvůli zranění hostům chyběli Pilař s Vlkanovou, v útoku dostal šanci jiný bývalý plzeňský útočník – Mihálik.

Domácí sice měli od úvodu převahu, ale dobře pracující defenziva Votroků je zpočátku nepouštěla do šancí. Západočeši začali výrazněji hrozit až po půlhodině. Vydra se protlačil ze strany k zakončení, dobře vypálil, ale brankář Zadražil vyrazil balon na roh.

Penalta Plzně v zápase proti Hradci KrálovéVideo: LFA

Chvíli nato centr domácích z pravé strany nečekaně skončil na horní části břevna. Ve 35. minutě hosty podruhé podržel gólman Zadražil, zblízka jej nepřekonal ani útočník Vašulín, jenž přišel do Plzně v létě z Hradce. Východočeši nedotáhli několik slibných brejků.

Po změně stran se už Plzeňští prosadili. V 54. minutě Kodeš ve vápně zády k brance zbytečně podkopl Dweha a rozhodčí Hocek nařídil penaltu. Šulc sice z pokutového kopu proti Zadražilovi neuspěl, ale z dorážky už poslal favorita do vedení. Druhý nejlepší střelec minulé ligové sezony navázal na gól po proměněné penaltě na Dukle.

Pavel Šulc zahrává penaltu v utkání proti Hradci Králové.

Domácí se pak zatáhli a málem na to doplatili. Juliš v 70. minutě zblízka hlavou poslal balon za Jedličku, ale videorozhodčí v centrále na Brumlovce po kontrole situace pomocí kalibrované čáry usoudili, že při Mihálikově prodloužení stál v těsném ofsajdu a doporučil hlavnímu sudí Hockovi vyrovnávací gól neuznat.

Plzeňští viditelně polevili a v 75. minutě mohli děkovat brankáři Jedličkovi, který zasáhl proti samostatnému úniku v podání Horáka. Domácí pak vítězství udrželi i v dlouhém osmiminutovém nastavení a naplno bodovali popáté z posledních šesti domácích ligových duelů. Hradec prohrál teprve podruhé za posledních sedm utkání nejvyšší soutěže.

2. kolo první fotbalové ligy
Plzeň – Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 56. Šulc
Rozhodčí: Hocek – Ratajová, Kotalík – Všetečka (video). ŽK: Klíma, Spáčil, Matěj Koubek, Horejš (trenér, všichni Hradec). Diváci: 10.117.
Plzeň: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic, Kalvach, Červ, Cadu (82. Havel) – Šulc (90.+8 Sojka) – Vašulín (73. Ricardinho), M. Vydra (82. Jirka). Trenér: Miroslav Koubek.
Hradec: Zadražil – Klíma (83. Matěj Koubek), Čihák, Spáčil – Harazim, Kodeš, Dancák, Horák – Čmelík (60. Náprstek), Juliš (90.+3 Hais) – Mihálik. Trenér: Horejš.