Plzeň přišla o českého reprezentanta. V generálce remizovala s Kodaní

Fotbalisté Plzně na závěr soustředění v Rakousku remizovali v generálce na novou prvoligovou sezonu s FC Kodaň po přestřelce 3:3. Viktorii se zranil reprezentační záložník Lukáš Červ, jenž musel v prvním poločase po tvrdém střetu střídat. Nerozhodný výsledek si v poslední přípravě připsaly i Mladá Boleslav v polské Vratislavi a Liberec proti maďarskému Puskási, v obou případech 1:1. Pardubice rovněž jen remizovaly bez branek s druholigovou Chrudimí.

Lukáš Červ z Viktorie Plzeň během utkání 23. kola Fortuna ligy, FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň. Archivní foto

Plzeň po úvodním inkasovaném gólu už ve čtvrté minutě rychle odpověděla a otočila stav. Ve 13. minutě hlavičkou svou první brankou za A-mužstvo Viktorie srovnal teprve šestnáctiletý záložník Jiří Panoš a hned za tři minuty po chybě gólmana otočila stav letní posila Christophe Kabongo.

Za chvíli po tvrdém souboji s protihráčem ve středu pole padl k zemi Červ a viditelně otřesný musel po 20 minutách střídat. Zda nedávný účastník mistrovství Evropy utrpěl vážnější poranění, zatím není známo.

„Nikdy není příjemné, když se hráč zraní a musí jít dolů, navíc v generálce před ligou. Věřím, že bude fit. Uvidíme, jak to bude vypadat. Snad se příští týden zapojí a bude plně k dispozici,“ citoval iSport.cz asistenta trenéra Viktorie Marka Bakoše.

Po změně stran třetí tým uplynulé sezony dánské ligy vyrovnal, ale hned za další tři minuty v polovině druhého dějství po rychlém útoku vrátil Západočechům vedení střídající Matěj Vydra. Už v nastavení se kodaňský celek prosadil po rohu. Viktoria po minulé porážce s Karabachem na soustředění podruhé za sebou nezvítězila.

Mladá Boleslav ve Vratislavi v souboji účastníků kvalifikace Konferenční ligy s polským vicemistrem prohrávala, ale v 73. minutě po rohovém kopu srovnal střídající Vojtěch Stránský. Středočeský tým zvládl všech šest zápasů letní přípravy bez porážky.

Liberec na kempu v Rakousku ve třetím utkání poprvé inkasoval. S třetím týmem minulé sezony maďarské ligy Puskásem Akadémia zachránil Slovanu remízu 1:1 osm minut před koncem střelou z hranice vápna k tyči střídající Christian Frýdek.

„Byl to jednoznačně nejlepší soupeř na rakouském soustředění. Jsem hrozně rád, jak nás prověřil. Zápas měl určitou kvalitu, ale od nás to byl nejslabší výkon z těch tří. Jsem rád za vyrovnání. Vždy je dobře, když se povede srovnat,“ citoval klubový web nového trenéra Slovanu Radoslava Kováče.

Jeho bývalým svěřencům z Pardubic se příprava výsledkově nevydařila. Východočeši v generálce doma nedokázali dát druholigové Chrudimi ani gól a v pěti letních zápasech pod novým koučem Jiřím Saňákem nezvítězili. Pardubičtí příští pátek zahájí novou prvoligovou sezonu předehrávkou na stadionu obhájce titulu Sparty Praha.

Přípravná fotbalová utkání:
Viktoria Plzeň - FC Kodaň 3:3 (2:1)
Branky: 13. Panoš, 16. Kabongo, 69. Vydra - 4. Mattsson, 66. Oskarsson, 90.+1 Claesson.
Plzeň: Jedlička - Dweh (60. Havel), Hranáč (46. Séne), Jemelka (60. Míka) - Kopic (60. Jirka), Kalvach (60. Deml), Červ (21. Sojka), Cadu (46. Mosquera) - Panoš (46. Ricardinho), Kabongo (46. Slončík) - Vašulín (46. Vydra). Trenér: Koubek.
FK Pardubice - Chrudim 0:0
Slask Vratislav - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branky: 21. Musiolik z pen. - 73. Stránský.
Slovan Liberec - Puskás Akadémia 1:1 (0:0)
Branky: 82. Frýdek - 69. Soisalo.