Plzeň na start přípravy deklasovala třetiligového soupeře, vládly čerstvé posily

Fotbalisté Plzně v úvodním přípravném utkání před novou sezonu zvítězili 7:0 na hřišti Petřína ze třetí ligy. Liberec v premiéře pod koučem Radoslavem Kováčem porazil 2:0 druholigový Varnsdorf. Nováček nejvyšší soutěže Dukla Praha uspěla 3:1 nad Táborskem. Rovněž Teplice si poradily se soupeřem z druhé ligy, v Dubí zdolaly 1:0 Žižkov.

Cadu z Viktorie Plzeň během utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. (ilustrační snímek)

Plzeň rozhodla o jasném vítězství nad nováčkem třetí ligy šesti góly v první půli, o které se postaraly čerstvé posily. Čtyřikrát se trefil útočník Vašulín, dvakrát záložník Slončík. Po změně stran přidal další branku Metsoko.

„Na první utkání za Plzeň jsem se těšil a jsem rád, že jsme to zvládli. Sice jsme hráli s třetiligovým týmem, ale i takové zápasy jsou těžké. Navíc po prvním týdnu přípravy, který nebyl vůbec jednoduchý,“ řekl Slončík pro klubovou televizi. „Nechtěl bych hodnotit samotné utkání. Bylo to vyústění úvodního týdenního bloku, kluci zatím koušou tréninky velmi dobře a dnes si s chutí zahráli,“ doplnil asistent trenéra Jan Trousil.

Rovněž Liberec potvrdil v Hrádku nad Nisou proti Varnsdorfu roli favorita. V prvním poločase otevřel skóre Purzitidis a pojistku přidal v 72. minutě z pokutového kopu Kok.

Dukla zdolala Táborsko po pěti zápasech, postupně skórovali Špatenka, Šebrle a Matějka. Účastník baráže o postup do první ligy snížil v závěru zásluhou Nečase.

Přípravná fotbalová utkání:
FK Teplice - Viktoria Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 40. Radosta.
Slovan Liberec - Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 6. Purzitidis, 72. Kok z pen.
Dukla Praha - Silon Táborsko 3:1 (1:0)
Branky: 21. Špatenka, 60. Šebrle, 67. Matějka - 85. Nečas.
Petřín - Viktoria Plzeň 0:7 (0:6)
Branky: Vašulín 4, Slončík 2, Metsoko.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.