Článek

Slávistický obránce Martin Dobrotka (dole) a sparťanský zadák Costa bojují o míč.

Útočník pražské Sparty David Lafata (vlevo) střílí na bránu. Marně ho stíhá Marek Kodr ze Slavie.

Trenér pražské Sparty Vítězslav Lavička oslavuje vítězství nad Slavií.

Útočník pražské Sparty David Lafata oslavuje se spoluhráči vítězství nad Slavií.

Útočník pražské Sparty David Lafata se raduje se spoluhráči z výhry nad Slavií.

Útočník pražské Sparty David Lafata se raduje z branky do sítě Slavie.

Brankář Slavie Praha Karel Hrubeš během přerušení zápasu se Spartou. Dýmovnici vhodili na trávník fanoušci červenobílých.

Slávistický brankář Karel Hrubeš zasahuje v utkání se Spartou.

Útočník Sparty Praha Roman Bednář zpracovává míč v zápase se Slavií.

Stoper Slavie Praha Martin Latka během derby se Spartou.

Fanoušci Slavie s dýmovnicemi, kvůli nimž byl zápas se Spartou na několik minut přerušen.

Záložník pražské Sparty Bořek Dočkal během utkání 9. kola Synot ligy se Slavií.

Martin Juhar ze Slavie (vlevo) a Bořek Dočkal ze Sparty bojují o míč.
Žádný skandál a výtky, ale naopak chvála. Ne vždy tak prestižní derby doznívalo...
„Z pohledu komise rozhodčích bylo derby řízeno dobře - anglickým stylem, po kterém tolik voláme. Rozhodčí Michal Paták nechal hře spád a hráči toho nezneužili. Hráli tvrdě, ale nemyslím, že zákeřně. Můžeme diskutovat o některých momentech na obou stranách, ale tak to je ve všech utkáních na světě. Rozhodčí celkově utkání neovlivnili a odvedli dobrou práci," hodnotí ostře sledovaný duel Dagmar Damková.
V pokutových územích se nicméně pár sporných momentů objevilo. „Zůstává otázkou, zda měla Sparta zahrávat penaltu po ruce Milana Černého, ani v rámci celé komise rozhodčích na situaci nemáme jednotný názor. Rozhodčí Paták situaci vidět nemohl a ani pro asistenta to nebyla věc jednoduchá na posouzení, když tam byla ruka Černého i Kadeřábka. Kdyby rozhodčí penaltu odpískal, možná bychom teď spekulovali, zda k tomu dojít mělo..."
Také další střety byly podle šéfky komise rozhodčích posouzeny správně. „Sparta neměla kopat penaltu po střetech Baéze s Hušbauerem a Baéze s Konatém. Slavia to samé v případě střetu Costy se Zmrhalem. Byly to tvrdé souboje o míč, jakých bylo v utkání mnoho a v rámci posuzování rozhodčího šlo o správné verdikty. V případě vzájemného držení Latky a Brabce udělal rozhodčí to nejlepší, když nechal pokračovat ve hře. Rozhodčí naopak správně nařídil pokutový kop v neprospěch Slavie, když Vukadinovič zahrál rukou v pokutovém území. Ruka Vukadinoviče šla směrem k míči, změnila dráhu míče a zmařila přihrávku," poukazuje Damková.