Dusno v Olomouci. Ochranka napadla vlastní fanoušky

Potyčka mezi ochrankou a domácími fanoušky vypukla na olomouckém stadionu při duelu domácí Sigmy s pražskou Duklou. Oba tábory se pořádně servaly.

Sestřih zápasu Olomouc - DuklaVideo: LFA

Běžela 63. minuta utkání, Hanáci vedli 2:0 a v kotli jejich fanoušci vyrukovali s transparentem proti vedení vlastního klubu.

Na to okamžitě zareagovala ochranka. Spolu s hrstkou pořadatelů se jim plakát, na kterém se „vyjímala“ jména (pouze příjmení) Minář, Konečný, Beneš a Košař (činovníci klubu) a karikatura prasete, pokusili sebrat. To se jim sice nepodařilo, ale docílili toho, že byl zničen.

Vzápětí se strhla mela, všichni se do sebe pustili, v kotli začaly létat dýmovnice a jedna skončila těsně vedle hrací plochy.

Kotel fanoušků olomoucké Sigmy

Rozhodčí Filip Kotala na chvíli kvůli tomu utkání přerušil. Hasiči udělali pořádek a poté se hrálo dál. Vše trvalo asi pět minut. Do konce zápasu pak už byl klid. Sigma vyhrála 2:1.

„Jakékoliv choreo, pyrotechniku či transparenty musí fanoušci předem nahlásit. To se však nestalo, a proto ochranka reagovala. Víc k tom už nyní nemohu říct,“ řekl Sportu.cz na vysvětlenou bez dalšího komentáře mluvčí klubu Jiří Fišara.

2 : 2 Liberec - Bohemians 2 : 2 94. min Živě
20240922T18 : 30:00+0200