Článek
Dočkal se velkého zklamání. Se Lvíčaty se postupu ze skupiny na nedávném mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Gruzii nedočkal. Spolehlivými výkony a vítězným gólem proti Německu si ovšem Martin Vitík řekl o pozornost.
O mladého sparťana se mezi prvními hlásí Ajax. Informaci o zájmu amsterdamského velkoklubu přináší novinář a komentátor Rudy Galetti, expert na přestupy. Jeho konstrukce je logická, Ajax hledá náhradu za Jurriëna Timbera, jehož prodal do Arsenalu.
🚨🔥#Ajax are progressing in the talks with #SpartaPrague for Martin #Vitik.
‼️ After the farewell of Jurrien #Timber to #Arsenal, the 🇳🇱 club is now working to sign a replacement and the 🇨🇿 CB is considered a real target: evolving situation. 🐓⚽ #Transfers pic.twitter.com/NZ9BpWtuvo
— Rudy Galetti (@RudyGaletti) July 10, 2023
„Jako náhradu si vyhlédl Martina Vitíka. Jednání se Spartou postupují," tvrdí dokonce Galetti na sociální síti.

Je to tady! Sparta zvedla nad hlavu pohár pro mistra ligy. Na Letné se bouřlivě slavíVideo: Sport.cz
„Okolnosti, týkající se zájmu o naše hráče, stejně jako další informace v médiích o potenciálních transferech, nekomentujeme. Klub komunikuje pouze oficiálně uzavřené dohody," reaguje na jeho tvrzení Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty, pro Sport.cz.
V klidu zatím zůstává také agentura Nehoda Sport, která obránce zastupuje. „Kéž by... Zatím žádný kontakt z Ajaxu," usmívá se David Nehoda.
Vitík se na šampionátu v Gruzii ve třetím utkání proti Izraeli zranil, nemělo by se však jednat o nic vážného.