Článek
„Na opatření se v součinnosti s námi podílejí také strážníci Městské policie Olomouc. Jsme v úzkém kontaktu s oběma fotbalovými kluby a pořadatelskou službou na stadionu,“ uvedla v pátek policejní mluvčí Ivana Skoupilová.
Policisté budou monitorovat příjezd fanoušků do Olomouce i pohyb po městě, a to jak před zahájením, tak i po skončení utkání. „Jedná se zejména o preventivní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku ve městě, bezpečnost občanů a také plynulý a bezpečný provoz na silnicích. Vyzýváme všechny, aby se řídili pokyny policistů,“ zdůraznila mluvčí.
„Očekáváme, že na tribunách bude mezi 5 a 6 tisíci slávisty. Severní tribuna má 3 800 míst, sektor hostů dalších 650 a počítáme samozřejmě i s tím, že si fanoušci koupili vstupenky i do dalších sektorů,“ říká Martin Benda, SLO Slavie, který se v Edenu stará o komunikaci mezi fanoušky a klubem.
„Jsme s policií v kontaktu převážně kvůli pochodu. Třeba aby fanoušci nevstupovali na tramvajové pásy a mohla fungovat hromadná doprava. Minule se to podařilo na výbornou a věřím, že se to bude opakovat,“ řekl slávistický SLO. Pochod dokonce proběhne bez účasti speciálních jednotek, pouze za doprovodu uniformované policie.
Sigma půjde do zápasu proti sešívaným dobře naladěna úterním vítězstvím v Ostravě, kde po výhře 3:2 postoupila do finále MOL Cupu. Slavia jí má však co vracet. V posledním vzájemném duelu s Hanáky prohrála doma 0:1 v domácím poháru. A v případě vítězství na Andrově stadionu budou její fanoušci slavit mistrovský titul.
Jan Kliment z utkání kvůli zranění po nešetrném zákroku odstoupil.
Olomoucký klub jim vyhradil celou severní tribunu. Stadion je již vyprodaný. Příznivci Slavie přijedou do Olomouce kolem 16:30 speciálním vlakem, od nádraží následně vyjde pochod na stadion.
Hanáci budou postrádat nejlepšího ligového střelce Jana Klimenta, jemuž ostravský Michal Frydrych v úterý zlomil nohu a čeká ho operace. Chybět bude i vykartovaný Jiří Spáčil. „Musíme předvést nadstandardní výkon, abychom dokázali být konkurenceschopní a zvládli to na vítězství. Určitě nechceme, aby na našem stadionu cizí tým slavil titul. Jsme tu od toho, abychom to Slavii znepříjemnili,“ řekl před duelem se Slavií klubovému webu olomoucký kormidelník Tomáš Janotka.
Utkání začíná v 19 hodin a bude ho řídit Dominik Starý s asistenty Lukášem Slavíčkem a Jiřím Pečenkou. Čtvrtým sudím bude Daniel Vokoun, u VAR pak Jan Beneš s asistentem Lukášem Machačem.