Článek
Chance liga 28. kolo
„Nahrála nám sobotní remíza Baníku se Spartou, vnímali jsme, že se můžeme posunout na druhé místo. Jsem rád, že jsme Slovácko zvládli. V základní části nás čekají poslední dva zápasy, musíme je uhrát za šest bodů. Věřím, že v nadstavbě pak druhé místo dotáhneme,“ prohlásil Kalvach.
Branka proti Slovácku byla jeho čtvrtou v lize v této sezoně. Na jedinou trefu se přiblížil svému maximu z ročníku 2019/2020. „V posledních letech jsem dával vždycky po dvou gólech, takže střelecky je tato sezona povedená,“ těší Kalvacha.
Západočeši navázali na vítězství z minulého kola na Spartě, po reprezentační pauze tak zvládli i druhý zápas. Kvitují, že po vyřazení z vyřazovací fáze Evropské ligy mají podstatně příznivější program.
„Máme delší čas na odpočinek i na přípravu na soupeře, máme zase chuť. V nedávných zápasech s Pardubicemi nebo s Baníkem bylo vidět, že nám po těžkých pohárových duelech něco chybělo,“ podotkl Kalvach.
Devětadvacetiletý reprezentant, který po sezoně v Plzni po šesti letech skončí, by se s klubem rád loučil úspěchem. Což znamená stříbrnou příčku v lize a triumf v Mol Cupu. Dost o tom napoví nadcházející týden, kdy se Viktoria dvakrát představí na půdě Bohemians Praha. Nejprve ve čtvrtek ve čtvrtfinále domácího poháru, o tři dny později pak v lize. „Na Bohemce to není nikdy jednoduché. Ale věřím, že jsme dobře naladěni a že ať už pohár, nebo ligu tam zvládneme,“ dodal Kalvach.