Plzeň s nováčkem nezaváhala. Baník prohrál na Bohemce, Kliment zažil báječný debut

Další hrací den Chance Ligy, další fotbalový nášup. Plzeňští fotbalisté, kteří jsou pasováni na jednoho z favoritů na titul, vybojovali bez věších problémů v prvním kole na hřišti nováčka Dukly Praha výhru 3:1. Ambiciózní Baník začal sezonu porážkou 1:2 na Bohemce, Olomouc díky dvěma trefám Klimenta porazila České Budějovice 2:0. Jablonec slavil vítězství stejným skóre nad Mladou Boleslaví, která dohrávala bez dvou vyloučených hráčů. Ze všech zápasů přináší Sport.cz videosestřihy.

Sestřih zápasu Dukla-PlzeňVideo: LFA

Chance liga: 1. kolo

Favorizovaným Západočechům zajistil klid už po 19 minutách po standardní situaci Dweh. Krátce poté potrestal faul domácích z penalty reprezentant Šulc. Domácí se sice postupně zvedali, ale tvrdou ránu jim zasadil ve druhém poločase vlastní gól Peterky. Snaha Dukly, která se vrátila mezi elitu po pěti letech, byla nakonec odměněna jen korigujícím gólem Špatenky krátce před koncem. Viktoria v lize porazila Duklu poosmé za sebou.

Na lavičce Jablonce zažil vydařenou premiéru trenér Luboš Kozel, jehož tým poslal po půlhodině hry do vedení Hollý. Domácím navíc nahrálo do karet vyloučení hostujícího Sakaly po druhé žluté ve třetí minutě nastavení první půle. V 73. minutě navíc musel pod sprchy po druhé žluté během 60 sekund další hráč hostů, Suchý. Jablonci následně pojistil výhru Čanturišvili.

Boleslavský Marek Suchý dostává druhou červenou kartu.

Baník výsledkové trápení z přípravy nezlomil ani v úvodním ligovém duelu. Bohemce podlehl poprvé od října 2017 a po 13 zápasech. Po bezbrankovém poločase poslal domácí do vedení Smrž a druhou trefu přidal Hrubý. Ostravané snížili až v nastavení zásluhou Tanka. Klokanům se na úvod nového ročníku podařilo zvednou si náladu po neúspěšné minulé sezoně, v níž se propadli do skupiny o záchranu.

Skvělý strat do nového angažmá prožil po přestupu z Plzně v dresu Olomouce útočník Jan Kliment, jenž ve druhém poločase v Českých Budějovicích vstřelil oba góly Sigmy. Vítěznou premiéru si užil na lavičce Hanáků kouč Tomáš Janotka. Olomouc se radovala z venkovní výhry v lize po čtyřech zápasech. Jihočeši naopak doma prohráli po pěti utkáních.

Ligová sezona včera zdárně odstartovala pro mistrovskou Spartu, která doma přetlačila Pardubice poměrem 2:1. Nyní vstupuje do ligového kolotoče dalších osm celků. V neděli se odehrají zbývající tři utkání.