SESTŘIH: Liberec doma opět nezvítězil

Fotbalisté Liberce remizovali v 9. kole první ligy s Bohemians 1905 2:2. Pražany poslal hned ve třetí minutě do vedení Jan Kovařík, ještě do přestávky otočili stav Lubomír Tupta z penalty a Marek Icha, po změně stran ale srovnal svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži střídající Vladimír Zeman. „Klokani“ v lize s Libercem počtvrté za sebou neprohráli.

Sestřih zápasu Liberec - BohemiansVideo: LFA

Oba týmy zvítězily v jediném z posledních sedmi kol a nadále mají shodný zisk devíti bodů i stejný počet výher, remíz a porážek. Slovan je v tabulce jedenáctý, Pražané hned za ním o skóre dvanáctí. Liberec vyhrál jediný z pěti domácích zápasů v ligové sezoně.

„Klokani“ předvedli U Nisy bleskový start. Po rohovém kopu soupeře využili ve třetí minutě rychlého brejku. Matoušek se uvolnil na křídle přes Ichu, předložil míč Kovaříkovi a zkušený záložník skóroval poprvé od května. Míč poslal do sítě efektní patičkou za nohou.

Hosté se však z vedení dlouho neradovali. Pleštil v šestnáctce fauloval Kayonda a rozhodčí Szikszay nařídil penaltu. Míč si vzal kapitán Tupta a ve 14. minutě svou osmnáctou brankou v české lize vyrovnal.

Fotbalisté Bohemians se radují z branky v duelu s Libercem.

Slovan ještě do přestávky otočil skóre. Po Kayondově centru máchl nový brankář vršovického týmu Frühwald, který v pondělí oslaví 22. narozeniny, do prázdna a na zadní tyči neobsazený Icha poslal v 35. minutě míč hlavou do sítě. Trefil se poprvé v ligovém ročníku. Pražané byli blízko vyrovnání. Kovařík zamířil z přímého kopu pod břevno, gólman Bačkovský však vytěsnil balon na roh.

Domácím patřil také úvod druhého poločasu. Hlavatý si naběhl za obranu na Tuptovu přihrávku a z úhlu ohrozil brankáře. Slibnou příležitost měl také volný Višinský, trefil však pouze gólmana. Hosté tolik šancí ke vstřelení branky nepotřebovali. Hybš v 71. minutě přesným centrem do vápna našel Zemana a střídající hráč si hlavou připsal první ligový gól v kariéře.

V závěru dostal míč za záda Bačkovského ještě Hrubý, ale asistent sudího mu ihned odmával ofsajd. Podobně dopadl na druhé straně liberecký Letenay. Jeho trefu dlouho studoval videorozhodčí a nakonec také našel těsný ofsajd.

Vršovičtí potvrdili, že se jim v poslední době v Liberci daří. Po předchozích dvou vítězstvích tam v nejvyšší soutěži bodovali potřetí za sebou. Pražané prohráli jediný z pěti venkovních zápasů v ligovém ročníku.

9. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 2:2 (2:1)
Branky: 14. Tupta z pen., 35. Icha - 3. Kovařík, 71. Zeman. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Pečenka - Kocourek (video). ŽK: Halinský, Nyarko, Kayondo, Kováč (trenér) - Hilál, Matoušek. Diváci: 3053.
Liberec: Bačkovský - Halinský, Purzitidis, Preisler - Icha, Hlavatý, Zyba, Kayondo (84. Ghali) - Višinský (72. Eneme), Tupta (84. Frýdek) - Nyarko (72. Letenay). Trenér: Kováč.
Bohemians: Frühwald - Hůlka, Petrák, Hybš - Pleštil (62. Zeman), Smrž (67. Hrubý), Čermák, Kovařík (90.+1 Vondra) - Drchal (46. A. Kadlec), Matoušek (90.+1 Shejbal) - Hilál. Trenér: Veselý.
  2 : 2 Liberec - Bohemians 2 : 2 dohráno
20240922T18 : 30:00+0200