SESTŘIH: Liberec deklasoval Slovácko a poprvé v říjnu bodoval

Fotbalisté Liberce ve 13. kole první ligy porazili doma Slovácko v dlouhé přesilovce hladce 4:0 a bodovali po dvou prohrách po sobě. O branky se postarali výhradně cizinci. V prvním poločase se trefili postupně Santiago Eneme, Ivan Varfolomejev a z penalty Lubomír Tupta, po přestávce Aziz Kayondo. Tým z Uherského Hradiště hrál od 31. minuty bez vyloučeného kapitána Stanislava Hofmanna.

Sestřih zápasu Liberec - SlováckoVideo: LFA

Liberec dal Slovácku ve druhém vzájemném utkání po sobě čtyři branky a v sedmém domácím zápase ligové sezony si připsal teprve druhé vítězství. Celek z Uherského Hradiště podruhé za sebou prohrál a neskóroval. Slovan se v neúplné tabulce posunul na osmou příčku o bod za svého soupeře.

Liberec odehrál svůj zřejmě nejlepší poločas v podzimní části sezony. První čtvrthodinu uzavřela úvodní trefa Enemeho, který se prosadil hlavou po Ichově centru z pravé strany. Záložník z Rovníkové Guineji dal svůj první gól v české lize.

Fotbalisté Liberce se radují z branky.

Tým z Uherského Hradiště navíc po půlhodině musel do deseti. Než trenér West stačil vystřídat zraněného Hofmanna, zatáhl stoper těsně před vápnem za záchrannou brzdu a za faul na unikajícího Višinského byl vyloučen. Druhou červenou kartu v sezoně udělil Hofmannovi stejně jako v Karviné sudí Petřík.

Liberec ještě do přestávky přesilovku náležitě využil. Hlavatého centr sice bránící hosté odvrátili, ale míč se odrazil pouze k Varfolomejevovi a dvacetiletý Ukrajinec přízemní ránou zpoza vápna k tyči v 37. minutě zvýšil. Při 38. startu v české lize zaznamenal druhou branku.

Zmar Slovácka pak chvíli před pauzou završila penalta. Sinjavskij poslal ve vápně k zemi Tuptu a sám faulovaný slovenský hráč pokutový kop ve 44. minutě proměnil. Připsal si třetí trefu v ligové sezoně.

Liberecká radost

Hosté o přestávce třikrát vystřídali, ale zápas už prakticky neměli šanci zachránit. Naopak v 57. minutě přidal čtvrtý gól Slovanu Kayondo. Za hranicí vápna si počkal na přihrávku po nakrátko rozehraném rohu a poslal míč do rohu branky, gólman Heča byl znovu bez šance. Také pro hráče z Ugandy šlo o první trefu v české lize.

Slovan si v nejvyšší soutěži připsal nejvyšší výhru od předloňského května, kdy zdolal Hradec Králové rovněž 4:0. Severočeši před svými fanoušky aspoň částečně odčinili poslední domácí debakl 0:5 s Jabloncem. Slovácko prohrálo dva z minulých tří venkovních ligových duelů.

13. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 4:0 (3:0)
Branky: 15. Eneme, 37. Varfolomejev, 44. Tupta z pen., 57. Kayondo. Rozhodčí: Petřík - Kubr, Pečenka - Černý (video). ŽK: Varfolomejev - Kim Sung-pin, Sinjavskij. ČK: 31. Hofmann (Slovácko). Diváci: 2345.
Liberec: Bačkovský - Mikula, Ševínský, Purzitidis - Icha, Varfolomejev (67. Kok), Hlavatý, Kayondo (74. Nyarko) - Višinský (74. Preisler), Eneme (67. Letenay) - Tupta (67. Ghali). Trenér: Kováč.
Slovácko: Heča - Ndefe, Kukučka, Hofmann, Reinberk - Trávník (89. Petržela) - Blahút (46. Břečka), Kim Sung-pin (46. Kohút), Havlík (68. Křišťan), Sinjavskij - Krmenčík (46. Kozák). Trenér: West.
  2 : 3 Pardubice - Ostrava 2 : 3 dohráno
20241026T16 : 00:00+0200