Sparta - Salcburk 2:2Generálka Sparty s remízovým koncem. Krásně se trefil Daněk, chyběl Solbakken

Dvakrát prohrávali, dvakrát se dokázali dotáhnout, obrat ale dokončit nedokázali. Remízou 2:2 v generálce s rakouským vicemistrem Salcburkem završila fotbalová Sparta letní soustředění v Německu a Rakousku. Trefili se Kryštof Daněk a Victor Olatunji, vinou rodinných problémů chyběl Markus Solbakken.

Fotbalisté Sparty se radují z branky v zápase se Salcburkem

St. Johann in Tirol (od našeho zpravodaje) – Realizační tým v čele s hlavním koučem Larsem Friisem stále nemohl počítat s řadou opor. Mimo soupisku zůstali navrátilci z Eura Martin Vitík, Jan Kuchta, Veljko Birmančevič a Qazim Laci.

K dispozici nebyli ani Asger Sörensen a Kaan Kairinen. Lukáš Haraslín s Angelem Preciadem se k týmu připojí až po návratu do Prahy. A chyběl také Markus Solbakken „Musel odjet domů z rodinných důvodů. Připojí se hned, jak to bude možné. Možná začátkem příštího týdne,“ vysvětluje asistent Jens Askou.

Sestava byla z části kombinovaná, byť možná na mnoha postech může odpovídat tomu, co trenéři pošlou v pátek na start ligy proti Pardubicím.

Ve středu pole naskočili David Pavelka s Lukášem Sadílkem, ve stoperské trojici Jakub Uhrinčať, oba kraje si vyzkoušel Martin Suchomel a útočný trojzubec tvořili nová posila Ermal Krasniqi, Indrit Tuci a Kryštof Daněk.

Právě poslední jmenovaný zaznamenal první trefu Pražanů. V 15. minutě napřáhl levačkou ze střední vzdálenosti a míč zapadl parádně do vzdálenějšího rohu.

V tu chvíli srovnával na 1:1, jelikož rakouský celek poslal v 7. minutě do vedení po kombinaci na levé straně záložník Oscar Gloukh. Z podobných prostor se zrodila i druhá branka Salcburku, kterou elegantním lobem vsítil křídelník Dorgeles Nene. Za Peterem Vindahlem ještě dvakrát zvonila branková konstrukce.

„Má to docela tempo, ale hodně ztrát. Možná jsem čekal trochu víc, snad se to zlepší,“ glosoval o poločase jeden z pomezních sudích, kterého v útrobách zdejšího zázemí potkal redaktor Sport.cz

Druhá půle však příliš atraktivity a šancí nenabídla, byť Sparta byla rozhodně častěji na míči a hru spíše kontrolovala. A nakonec došlo ještě k jedné změně skóre. V 80. minutě se po hrubém nedorozumění obrany Rakušanů prosadil zejména důrazem střídající Victor Olatunji.

Sparta tak zakončila přípravu s bilancí výher nad AIK Stockholm a Trnavou, prohrou s Bröndby a sobotní remízou. Do Prahy se kádr ze základny v Grassau vrací v pondělí.