Hradec neměl kopat penaltu. Komise řešila i gól na Spartě

Fotbalisté Hradce Králové neměli v duelu 12. kola Chance ligy proti Olomouci (1:1) zahrávat pokutový kop. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR, která se zabývala kontroverzními momenty víkendového kola, nařídil sudí Marek Radina penaltu pro Votroky chybně. Naopak oba pokutové kopy v zápase Bohemians 1905 s Mladou Boleslaví byly odpískány správně.

Situace z 12. kola Chance ligy, které řešila Komise rozhodčích FAČRVideo: LFA

AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec

Po hodině hry vracel míč před branku liberecký obránce Denis Halinský, z jeho přihrávky vyrovnal Marios Pourzitidis na 1:1. Situaci posuzoval VAR. Videorozhodčí nakonec usoudili, že míč v momentě přihrávky Halinského nepřešel brankovou čáru.

Komise rozhodčích: V 63. minutě utkání rozhodčí správně uznal branku hostujícího družstva. Dosažení branky předcházela situace, kdy rozhodčí na hrací ploše posuzovali, zda míč celým svým objemem přešel brankovou čáru. Postavení kamer na stadionu umožnilo celou situaci vyhodnotit pomocí kalibrované ofsajdové čáry, která prokázala, že míč celým svým objemem hrací plochu neopustil.

FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc

Krátce po přestávce za stavu 0:1 po rohovém kopu zasáhl olomoucký Yunusa Muritala při výskoku Filipa Čiháka loktem do obličeje. Hlavní rozhodčí na základě upozornění VAR a zhlédnutí celé situace na videu odpískal pokutový kop pro Hradec Králové.

Komise rozhodčích: V 53. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR chybně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo za udeření soupeře. Útočící hráč domácího družstva č. 5 se zezadu natlačil do bránícího hráče hostujícího družstva č. 11, který ho ve výskoku při odhlavičkování centrovaného míče nezaviněně zasáhl loktem do obličeje. Jednalo se o chybnou intervenci ze strany VAR.

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav

V 79. minutě po nepřehledné situaci v pokutovém území Klokanů odpískal rozhodčí Ladislav Szikszay zprvu ruku hostujícího útočníka Matěje Pulkraba. Do hry ovšem vstoupil VAR, sudí po zhlédnutí situace na monitoru nařídil pokutový kop pro Mladou Boleslav. Podle arbitra zahrál rukou domácí obránce Matěj Hybš.

Komise rozhodčích: V 79. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR správně nařídil pokutový kop pro hostující družstvo za hru rukou. Hráč domácího družstva č. 7 zahrál míč rukou, kterou měl zhruba na úrovni ramene a nepřirozeně od těla. Míč po zahrání rukou evidentně změnil směr. Jednalo se o jednoznačný přestupek.

V nastaveném čase za stavu 1:2 se míč ve skrumáži dotkl ruky hostujícího Dominika Kostky. Rozhodčí po chvíli váhání odpískal pokutový kop pro Bohemians Praha.

Komise rozhodčích: V 92. minutě utkání rozhodčí správně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo za hru rukou. Ruka hráče hostujícího družstva č. 31 byla sice nastřelena z bezprostřední blízkosti, ale hráč měl ruku nepřirozeně vysoko na úrovni ramene a od těla. Jednalo se o přestupek.