SESTŘIH: Kliment zařídil Olomouci výhru

Fotbalisté Olomouce v soutěžní premiéře pod trenérem Tomášem Janotkou vstoupili do nové ligové sezony vítězstvím 2:0 v Českých Budějovicích. Oba góly vstřelila ve druhém poločase letní akvizice Hanáků Jan Kliment. Sigma venku v lize vyhrála po čtyřech zápasech. Dynamo v součtu s baráží prohrálo doma po pěti soutěžních utkáních.

Sestřih zápasu České Budějovice - OlomoucVideo: LFA

Jihočeši si v celém duelu vypracovali minimum nebezpečných situací. Možná největší měli hned v úvodu, kdy se v 11. minutě střelecky neprosadil Šigut a po něm ani dorážející Zíka. Ze strany Dynama to bylo směrem dopředu do konce první půle prakticky vše. Před přestávkou o sobě dal naopak poprvé vědět Kliment. Jeho střelu z úhlu v 35. minutě českobudějovický brankář Janáček zlikvidoval.

Po přestávce se však olomoucký útočník už nemýlil. Fotbalovou parádu si připravil na 57. minutu. Přestože byl zády k brance soupeře, naskočil si na centrovaný míč od Zorvana a kopem přes hlavu překonal Janáčka poprvé.

Zleva Jiří Sláma a Jan Kliment z Olomouce se radují z gólu proti Českým Budějovicím.

České Budějovice nevěděly, jak si s organizovanou defenzivou hostů poradit a Olomouc ještě chtěla přidat druhý zásah a přiblížit se třem bodům. V 71. minutě byl v dobré situaci střídající Mikulenka, jenže branku přestřelil.

Sigmu tak definitivně uklidnil Kliment, který přebral míč za půlicí čárou, sprintem se dostal před českobudějovického kapitána Havla, jemuž ještě balon zaseknul, a tečovanou ranou překonal Janáčka. Situaci ještě několik minut zkoumal videorozhodčí.

Domácí své trápení demonstrovali v závěru. První střelu na branku poslali v 93. minutě, jenže hlavička Keckeisena neměla potřebnou razanci. Dynamo podlehlo v lize Olomouci ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

1. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 0:2 (0:0)
Branky: 57. a 75. Kliment. ŽK: Pokorný, Kliment (oba Olomouc). Rozhodčí: Vokoun–⁠⁠⁠⁠⁠⁠Mokrusch, Zoufalý–⁠⁠⁠⁠⁠⁠Starý (video). Diváci: 3429.
Č. Budějovice: Janáček–⁠⁠⁠⁠⁠⁠Kotula, Havel, Keckeisen, Trummer–⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Čermák (63. Martin), Hubínek (90. Skalák), Suchan–⁠⁠⁠⁠⁠⁠Šigut (82. Ogiomade), Tranziska–⁠⁠⁠⁠⁠⁠Zíka (63. Ondrášek). Trenér: Lerch.
Olomouc: Stoppen–⁠⁠⁠⁠⁠⁠Hadaš, Pokorný, Dohnálek, Sláma–⁠⁠⁠⁠⁠⁠Breite, Spáčil–⁠⁠⁠⁠⁠⁠Navrátil (64. Mikulenka), Zorvan (90. Langer), Šíp (64. Fiala) - Kliment (78. Juliš). Trenér: Janotka.