SESTŘIH: Kliment hrdinou, dvěma brankami dovedl Sigmu k výhře

Fotbalisté Olomouce v 5. kole první ligy doma udolali Mladou Boleslav 3:2. Středočeský celek v utkání dvakrát vyrovnal, ale na branku Jana Klimenta ze čtvrté minuty nastavení už odpovědět nestihl. Útočník Sigmy skóroval dvakrát v zápase a s pěti góly se osamostatnil v čele tabulky kanonýrů. Vedle něj se za Hanáky v 21. minutě premiérově v nejvyšší soutěži prosadil Matěj Mikulenka, za hosty se trefili Vasil Kušej a střídající Benson Sakala.

Sestřih zápasu Olomouc – Mladá BoleslavVideo: LFA

Olomouc porazila Boleslav potřetí z posledních čtyř ligových zápasů a doma vyhrála i druhé utkání v této sezoně. Hanáci jsou v neúplné tabulce čtvrtí. Boleslav prohrála i třetí venkovní duel v ligovém ročníku a nedokázala se ideálně naladit na čtvrteční úvodní zápas 4. předkola Konferenční ligy proti Paksu.

Už ve čtvrté minutě mohl otevřít skóre z malého vápna olomoucký Navrátil, jenže pokus o volej mu nevyšel. O 10 minut později už zakončoval daleko lépe Kliment, „nůžkami“ však zamířil nad horní tyč.

Aktivnější Sigma se dočkala úvodní branky v 21. minutě. Slámův centr z rohového kopu propadl uvnitř malého vápna a Mikulenka poslal balon do sítě. Dvacetiletý záložník se v pátém ligovém utkání kariéry dočkal premiérového gólu. O pět minut později mohl skórovat podruhé, jeho střelu z první však zablokoval obránce. Po následném rohu pak Mikulenka hlavou zamířil nad.

Mladoboleslavští dokázali vyrovnat ze své úvodní střely na branku a zároveň první vážnější šance. Ladra posunul do vápna na rozběhnutého Kušeje, který si míč ještě potáhl a ve 34. minutě z úhlu zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Ofenzivní univerzál skóroval ve třetím soutěžním duelu po sobě.

Před koncem prvního poločasu si Olomouc vytvořila několik dalších šancí, ze kterých nakonec vytěžila druhou branku. Ve čtvrté minutě nastavení se z voleje po předchozím nepovedeném pokusu spoluhráče trefil z hranice vápna přízemní ranou přímo k tyči Kliment.

Jan Kliment (vlevo) a Matěj Mikulenka slaví branku v síti Boleslavi.

Mladoboleslavskému kouči Holoubkovi vyšlo poločasové střídání a nově příchozí Sakala po rychlém průniku do vápna po necelých třech minutách na trávníku znovu srovnal. Zambijský defenzivní záložník si připsal premiérový gól v české lize.

Otočit skóre na stranu Boleslavi mohl rovněž střídající Pulkrab, po prudkém centru z pravé strany však zamířil zblízka mimo tři tyče. Hosty poté vylekal tečovaný centr Klimenta ze strany, který z výšky dopadl na horní tyč Trmalovy branky.

Hosté mohli jít do vedení v 71. minutě po rychlém brejku dvou proti jednomu, jenže Kušej nevyužil prudký centr Ladry a poslal míč jen do boční sítě. V závěru neuspěl ani střídající Mašek, který po kolmici od Matějovského ve velké šanci minul zadní tyč.

Sigma si stejně jako v prvním poločase nechala gól až na závěr nastavení. Na rohový kop v podání střídajícího Vodháněla si naběhl Kliment a hlavičkou rozhodl. Hanáci doma v lize porazili Boleslav počtvrté z posledních pěti zápasů.

5. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 3:2 (2:1)
Branky: 45.+4 a 90.+4 Kliment, 21. Mikulenka – 34. Kušej, 48. Sakala. Rozhodčí: Szikszay – Vlček, Pečenka – Kocourek (video). ŽK: Dele – Pulkrab. Diváci: 3125.
Olomouc: Stoppen – Hadaš, Dohnálek, Pokorný, Sláma (82. Chvátal) – Breite (67. Juliš), Spáčil – Navrátil (67. Šíp), Zorvan (57. Dele), Mikulenka (82. Vodháněl) – Kliment. Trenér: Janotka.
M. Boleslav: Trmal – Kostka, Král, Suchý, Fulnek – Vydra (46. Sakala), Langhamer (64. Matějovský) – John (55. Mašek), Mareček (46. Pulkrab), Kušej – Ladra (82. Stránský). Trenér: Holoubek.