SESTŘIH: Klidná výhra a první hattrick sezony. Mareček nasměroval Boleslav za třemi body

Tři góly, tři body. Fotbalový záložník Daniel Mareček prožil parádní odpoledne, zapsal první hattrick nové sezony i první tříbrankový zápas kariéry a nasměroval Mladou Boleslav za domácím triumfem 3:0 nad Slováckem. Středočeši se vítězně naladili na čtvrteční odvetu druhého předkola Konferenční ligy proti litevskému Transinvestu, na jehož hřišti budou hájit náskok 2:0 z domácího duelu.

Sestřih utkání Mladá Boleslav - SlováckoVideo: LFA

Mladá Boleslav částečně napravila porážku 0:2 v Jablonci a dnešního soupeře zdolala po sedmi ligových utkáních. Celek z Uherského Hradiště nenavázal na domácí bezgólovou remízu s pražskou Slavií a stále čeká na premiérové soutěžní vítězství pod novým koučem Romanem Westem.

Hosté zahrozili poprvé v šesté minutě, kdy Doski překvapivě snadno proběhl středem hřiště a křižnou střelou donutil Trmala k zákroku. Skóre ale otevřel o pět minut později soupeř. Mareček skluzem vybojoval míč, který se k němu po kombinaci přes Ladru a přihrávajícího Kušeje vrátil až před odkrytou bránu.

Mareček navíc v nastavení přidal další zásah a proti svému bývalému klubu navázal na dvě branky z venkovního duelu v minulé sezoně. Šestadvacetiletý záložník si tentokrát naběhl před bránu na Kostkovu přihrávku a zblízka zakončil.

Mareček znovu potvrdil svou nevídanou bilanci, když se v nejvyšší soutěži už pošesté prosadil dvakrát v zápase. A dnes se konečně dočkal i hattricku. Jen 21 sekund po začátku druhého poločasu mu připravil míč znovu Kušej a Mareček z velkého úhlu prostřelil překvapeného Heču. Sparťanský odchovanec má po dnešku na kontě 16 ligových tref v 93 zápasech nejvyšší soutěže.

Vzápětí mohl přidat další, Heča ale jeho stoprocentní šanci vykopl. Hostující brankář si o minutu později poradil i se Stránského nebezpečnou hlavičkou.

Slovácko v minulé ligové sezoně uspělo v Mladé Boleslavi dvakrát 1:0, dnes se ale prosadit nedokázalo a v novém ročníku stále čeká na gól. Nezměnil to ani v 58. minutě Blahút, jehož pokus zblízka Trmal vyrazil. Bývalý brankář Slovácka si v součtu s utkáním proti Transinvestu připsal druhé čisté konto během čtyř dnů.

V 74. minutě byl blízko prvnímu ligovému gólu domácí stoper Král, jeho hlavička proletěla těsně kolem vzdálenější tyče. Závěr se hlavně dohrával, a tak si Mladá Boleslav s přehledem pohlídala první domácí ligovou výhru nad Slováckem po šesti zápasech.

2. kolo první fotbalové ligy
Mladá Boleslav – Slovácko 3:0 (2:0)
Branky: 11., 45.+1 a 46. Mareček
Rozhodčí: Černý - Podaný, Dresler - Orel (video). ŽK: Stránský, Buryán - Trávník, Petržela. Diváci: 3373.
Mladá Boleslav: Trmal - Kostka, Král, Králik, Fulnek - P. Vydra, Langhamer (85. Donát) - Stránský (62. Buryán), Mareček (73. Mašek), Kušej (73. John) - Ladra (62. Vojta). Trenér: Holoubek.
Slovácko: Heča - Reinberk (57. Ndefe), Vaško, Hofmann, Doski - Trávník - Blahút (80. Cicilia), Havlík, Kohút (80. Kim Sung-pin), Sinjavskij (57. Petržela) - Azevedo (57. Vecheta). Trenér: West.