SESTŘIH: Karviná doma poprvé vyhrála

Fotbalisté Karviné porazili doma v 9. kole první ligy Jablonec 1:0 a na pátý pokus poprvé v sezoně nejvyšší soutěže zvítězila na vlastním hřišti. Zápas již v prvním poločase rozhodl Filip Vecheta. Karviná se v neúplné tabulce posunula na osmou příčku se stejným bodovým ziskem jako šestý Jablonec.

Sestřih zápasu Karviná - JablonecVideo: LFA

Slezané zlomili hned dvě nepříjemné série. Uspěli doma, a tak jediným týmem, který na vlastním trávníku ještě nezvítězil, jsou poslední České Budějovice. Navíc konečně zdolali neoblíbeného soupeře, Jablonec v lize před dnešním duelem neporazili desetkrát v řadě. Severočeši prohráli druhé z posledních šesti kol.

Šance se v úvodu utkání střídaly na obou stranách. Jablonecký Martinec z voleje trefil boční síť Lapešovy brány. Na druhé straně gólman Hanuš chytil Samkovu prudkou ránu. Hostům pak vyšel rychlý brejk, jenže Kanakimanovu střelu Lapeš v pádu vyrazil.

Gólová akce ve 21. minutě začala u Bergqvista, který vyhrál souboj na vlastní polovině. Botos z pravé strany odcentroval po zemi před malé vápno, odkud Memič orazítkoval tyč a pro dobíhajícího Vechetu už nebyl problém dorazit míč do opuštěné branky. Karviné se vyplatila její aktivita, při další šanci Botose odvrátili jablonečtí obránci v poslední chvíli míč na roh.

Do druhého poločasu vstoupil Jablonec rázně. Suchan vysunul Tekijaškiho, který střelou ke vzdálenější tyči vybídl Lapeše k výbornému zákroku. Obrovská šance Karviné zůstala nevyužita, když Botos prudkou střelou napálil brankáře Hanuše. Domácí si mohli tři body pojistit, ale střela Vechety z hranice šestnáctky se odrazila od břevna zpět do hřiště. A protože pak se Lapeš vytáhl také při šanci Nardiniho, Jablonec si neodvezl ani bod.

9. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 21. Vecheta. Rozhodčí: Rouček - Nádvorník, Zoufalý - Kocourek (video). ŽK: Moses, Samko, Krčík, Bielan (asistent trenéra), Svozil, Lapeš - Martinec, Tekijaški, Čanturišvili. Diváci: 1735.
Karviná: Lapeš - Raspopovič, Bergqvist (32. Svozil), Krčík, Fleišman - Moses (73. Čavoš), Planka (89. Boháč) - Memič, Botos (73. Regáli), Samko - Vecheta (89. Singhateh). Trenér: Hyský.
Jablonec: Hanuš - Martinec, Tekijaški, Cedidla (80. Hurtado) - Souček (46. Hollý), Beran, Nebyla (65. Nardini), Čanturišvili - Kanakimana (65. Alégué), Suchan - Puškáč (80. Chramosta). Trenér: Kozel.
  3 : 0 Slavia - Plzeň 3 : 0 dohráno
20240921T19 : 00:00+0200