Karviná poprvé v přípravě prohrála

Fotbalisté Karviné prohráli 1:2 na hřišti Piastu Gliwice a ve třetím utkání během přípravy na novou sezonu utrpěli první porážku. Nenavázali na výhry nad dalšími polskými týmy Termalica Nieciecza a GKS Tychy.

David Moses z Karviné na začátku letní přípravy.

Slezany poslal do vedení ve 26. minutě z brejku Ezeh. Vzápětí navíc brankář Knobloch chytil Félixovi penaltu, stejný hráč se ale hned z další akce prosadil střelou pod břevno. Karviná inkasovala poprvé pod vedením nového kouče Hyského. V 66. minutě rozhodl z přímého kopu Kadzior.

„I přes porážku hodnotím utkání pozitivně, byly tam velice dobré věci. Soupeř měl herní i běžeckou kvalitu a hrál ve velké intenzitě, přesně takové zápasy nás čekají v lize. Škoda dvou inkasovaných gólů, kterým se dalo předejít,“ zhodnotil Hyský pro klubový web.

Bohemians 1905 zahájili soustředění ve Slovinsku výhrou 4:1 nad druhým týmem uplynulé sezony maďarské ligy Paksem. „Klokani“ vedli už v 11. minutě 2:0 po gólech Drchala a Hrubého, po změně stran přidali další trefy Ristovski se Zemanem.