Vyškov - Karviná 0:1Karviná blízko udržení v první lize, Vyškov nestačil

Fotbalisté Karviné zvítězili v prvním zápase baráže o první liguv drnovickém azylu vyškovského MFK 1:0. Jedinou branku prvoligového účastníka dal na konci první půle Patrik Čavoš. Slezané v součtu s první ligou vyhráli třetí duel z posledních čtyř a vytvořili si před nedělní odvetou dobrou pozici k setrvání v nejvyšší soutěži.

Fotbalisté Vyškova se radují z branky

Naopak Vyškov nevyhrál šestý soutěžní zápas po sobě. Do baráže šel ze čtvrté pozice ve druhé lize jen zásluhou toho, že druhé „béčko“ Olomouce o postup usilovat nemohlo.

Do první příležitosti v opatrném začátku se dostal karvinský Mikuš, jehož střelu ve 12. minutě zlikvidoval vyškovský brankář Stejskal. Iniciativu převzali domácí, jejichž rychlé kontry po levé straně zaměstnaly hostující obranu, ale nikoliv tak výrazně, aby z nich hrozil gól.

Karviná se snažila o dlouhé nákopy před šestnáctku především na rychlého Ezeha. Vzešly z toho vždy jen rohové kopy, které pozorná vyškovská obrana bez problémů zlikvidovala.

Zleva Antonín Svoboda z Vyškova a Douglas Bergqvist z Karviné

Před brankou na opačné straně hřiště toho v prvním poločase také nebylo mnoho k vidění. Střela zambijského Mafwenty skončila vysoko nad a Lotyše Krollise zase vedle.

Závěr půle patřil Slezanům. Nejprve Stejskal pokryl nebezpečnou střelu Budínského, aby pak na vyškovského gólmana vyzrál Čavoš, který hlavičkou po měkkém centru Raspopoviče otevřel skóre. V soutěžní sezoně zaznamenal čtvrtou trefu.

Vyrovnání měl na hlavě Fomba, jenže zblízka trefil jen náruč Ciupy. Vyškov po přestávce přidal na útočném úsilí. Blízko ke gólu měl opět Fomba a také stoper Straalman, jenže Ciupa byl vždy na svém místě.

Čavoš se postaral o úvodní branku utkání

Karviná krátký nápor přežila bez úhony. Čavoš po hodině hry mířil přesně pod břevno a jen skvělý zákrok Stejskala zabránil druhé domácí pohromě.

V závěru se domácí do výraznějšího náporu nedostali, zkušenější tým Karviné poctivě bránil a sám si ještě vytvořil střelecké možnosti. Vyškov tak v součtu se dvěma barážovými duely v minulém ročníku stále čeká na svůj první gól v této prolínací soutěži.

Baráž o účast v první fotbalové lize - úvodní utkání:
MFK Vyškov - MFK Karviná 0:1 (0:1)
Branka: 42. Čavoš. Rozhodčí: Černý - Paták, Macháč - Kocourek (video). ŽK: Fomba - Ražnatovič, Žák, Ciupa. Diváci: 2134.
Vyškov: Stejskal - Akerbane (71. Ilko), Straalman, Štěpánek, Kayondo - Svoboda (71. Diallo), Mafwenta (82. Delferriere), Lahodný (87. Sylla), Fomba - Krollis, Bayo (82. Mbonu). Trenér: Kameník.
Karviná: Ciupa - Raspopovič, Svozil, Bergqvist, Fleišman - Mikuš (56. Regáli), Moses (80. Žák), Čavoš, Ražnatovič (69. Memič) - Budínský, Ezeh (69. Akinyemi). Trenér: Vlk.