SESTŘIH: Jablonec v podještědském derby rozdrtil Liberec. V jeho prostředí

Fotbalisté Slovanu Liberec budou chtít na sobotní severočeské derby co nejrychleji zapomenout. V 11. kole Chance ligy totiž podlehli rivalům z Jablonce vysoko 0:5. Po změně stran inkasovali hned čtyřikrát, navíc dohrávali v deseti.

Sestřih zápasu Liberec - JablonecVideo: LFA

Liberec spadl na dno. Sice ne tabulky, ale vyfasovat pětku v prestižním derby s Jablonec rozdílem dvou tříd, to už je pořádná potupa.

Přitom utkání se mohlo vyvíjet úplně jinak, kdyby Tupta proměnil ve 4. minutě tutovku. A drbal si hlavu. V 17. minutě vyrobil gólman Bačkovský hrubku, když mu vypadl míč na nohu přibíhajícího Ševinského.

Druhý poločas se proměnil v snad nejhorší domácí pasáž v nejvyšší soutěži. Zkázu načal ve 49. minutě nekompromisní ránou z běhu Kanakimana. O devět minut později zakončil pohlednou kombinaci Nebyla. V 61. minutě si vyskočil na centr Martinec a v pohodě hlavou zavěsil. Poté se Slovan marně dožadoval penalty. Frustraci si vybil na soupeři Ch. Frýdek, kterého rozhodčí vyloučil. Bohatý gólový účet svého týmu podtrhl Alegue.

11. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - FK Jablonec 0:5 (0:1)
Branky: 17. vlastní Ševínský, 49. Kanakimana, 58. Nebyla, 61. Martinec, 90.+3 Alégué. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Mokrusch - Rouček (video). ŽK: Tupta, Purzitidis - Hollý. ČK: 74. Frýdek (Liberec). Diváci: 4069.
Liberec: Bačkovský - Halinský, Ševínský, Purzitidis - Ghali (46. Zyba), Icha (59. Višinský), Hlavatý, Kayondo - Eneme (81. Varfolomejev), Tupta (59. Frýdek) - Letenay (46. Nyarko). Trenér: Kováč.
Jablonec: Hanuš - Martinec, Tekijaški (85. Štěpánek), Cedidla - Čanturišvili, Beran, Nebyla (83. Nardini), Polidar - Kanakimana (69. Alégué), Hollý (83. Suchan) - Puškáč (69. Schánělec). Trenér: Kozel.
  0 : 5 Liberec - Jablonec 0 : 5 dohráno
20241005T19 : 00:00+0200