SESTŘIH: Bláznivá tečka. Teplicím odvolali gól a Hradec v nastavení uhodil

Šílený obrat emocí. Fotbalisté Hradce Králové v závěrečném utkání úvodního kola první ligy udolali doma Teplice 1:0. Jedinou branku vstřelil v páté minutě nastavení obránce Karel Spáčil. Chvíli předtím nebyl hostům uznán gól po rohu. Východočeši navázali na čtyři vítězství nad „Skláři“ z minulé sezony včetně dvou z finále nadstavbové skupiny o Evropu, navíc proti soupeři znovu udrželi čisté konto. Teplice porazili poosmé z posledních devíti vzájemných ligových duelů.

Sestřih zápasu Hradec Králové - TepliceVideo: LFA

Zejména v prvním poločase bylo znát, že oba celky spolu hrály za poslední tři měsíce už počtvrté a dobře se znají. Nezáživný průběh narušil pouze po čtvrthodině Gning, jehož hlavičku z nadějné pozice domácí brankář Zadražil skryl do rukavic.

Do druhé půle už nenastoupila staronová posila „Votroků“ Vlkanova, který se v létě vrátil do mateřského klubu po dvou letech. Hráč s třemi starty za českou reprezentaci se zranil v úvodním dějství po Gningově faulu.

Ani jeho náhradník Koubek nedokázal změnit ráz zápasu, který se stále odehrával bez gólových šancí ve středu pole. V 70. minutě teplický Harušťák ovládl ve vápně hlavičkový souboj a propadlý míč mohl zblízka poslat do sítě Horský, ve skluzu ho ale netrefil čistě.

Východočeši neinkasovali s dnešním soupeřem popáté za sebou, přestože v 90. minutě už hosté slavili poté, co si Čihák srazil do vlastní sítě Zsigmondův centr. Akci předcházel rohový kop, při kterém Trubač podklouzl a trefil se do vlastní nohy. Videorozhodčí kuriózní moment dlouho zkoumal a branku nakonec kvůli dvojímu hraní doporučil hlavnímu sudímu neuznat.

„Votroci“ si nevypracovali v ofenzivě takřka nic, přesto nakonec slavili pátou výhru z posledních šesti ligových utkání. V páté minutě nastavení napřáhl Spáčil z 25 metrů a brankář Ludha i kvůli Cykalově teči nedokázal míč vytěsnit mimo tři tyče. Jednadvacetiletý stoper potvrdil vynikající bilanci v nejvyšší soutěži, v níž dal čtvrtý gól v 16. zápase. Hradec doma porazil Teplice popáté za sebou.

1. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 90.+5 Spáčil. Rozhodčí: Černý - Paták, Pospíšil - Petřík (video). ŽK: Harazim, Kodeš, Hais, Koubek, Čech, Dancák, Čmelík - Gning, Bílek, Trubač. Diváci: 6248.
Hradec: Zadražil - Čech, Čihák, Spáčil - Harazim (63. Čmelík), Dancák, Kodeš (90. Kaštánek), Horák - Vlkanova (46. Koubek), Pilař (77. Hais) - Juliš (74. Náprstek). Trenér: Horejš.
Teplice: Ludha - Cykalo, Mareček, Mičevič - Švanda (72. Radosta), Bílek (58. Zsigmond, 90.+7 Čerepkai), Havelka (69. Beránek), Harušťák (72. Labík) - Trubač - Gning (58. Svatek), Horský. Trenér: Frťala.