SESTŘIH: Hradec Králové porazil Slovácko a vyhrál po dvou porážkách

Fotbalisté Hradce Králové porazili doma v 9. kole první ligy Slovácko jednoznačně 3:0 a naplno bodovali po dvou porážkách. „Votroky“ poslal do vedení v první půli Filip Čihák, po změně stran přidal druhý gól domácích nováček v hradeckém dresu Adam Griger a výhru zpečetil těsně před koncem další střídající hráč Lukáš Čmelík.

Sestřih zápasu Hradec Králové - SlováckoVideo: LFA

Východočeši v neúplné tabulce poskočili s 12 body na čtvrté místo hned za silnou trojku Sparta, Slavia, Plzeň. Tým z Uherského Hradiště prohrál v sezoně nejvyšší soutěže podruhé a nebodoval po pěti kolech. V průběžné tabulce klesl na osmou příčku.

Do první vážnější akce zápasu se dostal domácí Vlkanova, který v pokutovém území poslal odražený balon na Heču, ale tvrdá střela skončila přímo v náručí slováckého brankáře.

Heča se vyznamenal i při brejku svého bývalého spoluhráče Mihálika, skokem pod nohy mu sebral v pokutovém území míč, čímž zabránil v otevření skóre. Jenže útočník „Votroků“ se zranil a záhy jej vystřídala nová hradecká akvizice Griger.

I hostující trenér West představil novou zářijovou posilu Kukučku, hosta ze Sparty postavil už do základu. Celá defenziva moravského týmu měla plno práce s aktivní hrou domácích. Jen občas zbyly hostům síly na rychlé protiútoky, jenže výraznější ohrožení Zadražilovy branky z toho nevzniklo.

Hned první střela mezi tyče v utkání znamenala první gól. Vlkanova načechral trestný kop před hostující branku a hradecký stoper Čihák hlavou otevřel skóre. Třetí trefou v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce mužstva.

O pár minut později po akci s chutí hrajícího Čiháka trefil Griger pouze tyč. Druhý gól visel ve vzduchu, a když přece jen padl, odvolal Petráškovu dorážku kvůli ofsajdu videorozhodčí Szikszay.

Slovácko se v první půli vůbec nedostalo do útočné hry. „Votroci“ zcela eliminovali nejen Krmenčíka, ale i Havlíka a další ofenzivní hráče. Po změně stran oživil jejich hru pohyblivý Kim Sung-pin, který strhl i ostatní spoluhráče.

Obraz hry se změnil. Moravané převzali iniciativu a donutili domácí zatáhnout se do obranného bloku. V 57. minutě o sobě dal poprvé vědět Krmenčík střelou těsně vedle.

Akcie Slovácka srazil od 10 minut později na polovině hřiště chybující Trávník. Míč se lacino dostal ke Grigerovi, který postupoval na branku, přešel mezi oběma slováckými stopery a vstřelil svoji první ligovou branku na české scéně.

Hostům vzal inkasovaný gól vítr z natažených ofenzivních plachet. Hradec měl hru pod kontrolou a zaslouženě dospěl k cílově metě v podobě tří bodů, které ještě více pojistil střelou k tyči střídající Čmelík. Slovenský hráč zaznamenal první zásah v ligové sezoně.

Hradec tak natáhl bodovou sérii se Slováckem v nejvyšší soutěži na tři zápasy. Svěřenci trenéra Horejše doma v lize zvítězili v šestém z posledních sedmi duelů. Slovácko vyšlo venku naprázdno po dvou ligových utkáních.

9. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)
Branky: 34. Čihák, 67. Griger, 89. Čmelík. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Mokrusch - Szikszay (video). ŽK: Vlkanova, Čmelík - Hofmann, Doski, Kim Sung-pin, Ndefe. Diváci: 5665.
Hradec: Zadražil - Čihák, Petrášek, Spáčil - Klíma, Kodeš, Samek (79. Čmelík), Horák - Pilař (62. Juliš), Vlkanova (79. Dancák) - Mihálik (23. Griger). Trenér: Horejš.
Slovácko: Heča - Vaško, Hofmann (75. Petržela), Kukučka - Ndefe, Trávník, Kohút (84. Azevedo), Doski (46. Kozák) - Havlík (46. Kim Sung-pin), Sinjavskij - Krmenčík (75. Cicilia). Trenér: West.
  1 : 3 Teplice - Ostrava 1 : 3 67. min Živě
20240921T16 : 00:00+0200