SESTŘIH: Hradec dotlačil míč do sítě v nastavení. Srovnal buldok Griger

Fotbalisté Hradce Králové ve 12. kole první ligy remizovali doma s Olomoucí 1:1. Hosty poslal do vedení ve 13. minutě Matěj Mikulenka. V 56. minutě neproměnil domácí kapitán Petr Kodeš penaltu, ale v nastavení srovnal střídající Adam Griger. Sigma se v neúplné tabulce posunula na páté místo, Východočeši jsou osmí.

Sestřih zápasu Hradec Králové - OlomoucVideo: LFA

Hradec neprohrál ani čtvrtý vzájemný ligový zápas v kalendářním roce, na konci minulé sezony zdolal Olomouc v obou duelech semifinále nadstavbové skupiny o Evropu. Hanáci venku bodově navázali na překvapivý triumf na hřišti pražské Sparty, podruhé za sebou ale nevyhráli. „Votroci“ čekají na vítězství tři kola.

Olomouci kvůli trestu za červenou kartu chyběl nejlepší ligový střelec Kliment, hosté přesto brzy udeřili. Ve 13. minutě doletěl Slámův přetažený rohový kop na zadní tyč k Mikulenkovi a ten i s pomocí odrazu od bránícího Kodeše dostal míč do sítě. Dvacetiletý záložník navázal na trefu z minulého kola a dal třetí gól v ročníku i v ligové kariéře.

Rychle odpovědět mohl Mihálik, hlavou ale těsně minul. Neuspěl ani ve 32. minutě Čmelík, jehož pokus na přední tyč vytáhl brankář Stoppen. Slovenský záložník tak gólově neoslavil 100. start v české lize, stejný milník dnes pokořil i jeho spoluhráč Vlkanova.

Domácí vstoupili do druhé půle náporem a v 56. minutě dostali příležitost k vyrovnání. Muritala trefil ve vápně loktem do obličeje Čiháka a sudí Radina po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil kapitán Kodeš, ale Stoppen jeho nepovedený pokus vyrazil. „Votroci“ neproměnili ani třetí pokutový kop v ročníku, pokaždé neuspěl jiný střelec.

Královéhradečtí se hnali za vyrovnáním, jejich aktivita ale dlouho nevedla ke gólovým šancím. V 88. minutě po Krejčího akrobatickém centru netrefil Vlkanova hlavou polo odkrytou bránu. Ve třetí minutě nastavení už domácí přece jen srovnali.

Griger po Krejčího centru nejprve hlavou zblízka zamířil do břevna, odražený míč Stoppen nedokázal zachytit a jeho chyby už slovenský útočník využil ke své druhé brance v české lize. Sigma v nejvyšší soutěži podesáté za sebou neudržela čisté konto, zatím se jí to povedlo jen v úvodním kole při vítězství 2:0 v Českých Budějovicích.

12. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 90.+3 Griger - 13. Mikulenka. Rozhodčí: Radina - Leška, Pospíšil - Zelinka (video). ŽK: Vlkanova, Petrášek - Pokorný, Breite, Muritala, J. Spáčil, Vodháněl. Diváci: 6285.
Hradec: Zadražil - Čihák (62. Kučera), Petrášek, K. Spáčil - Harazim (62. Griger), Kodeš, Samek (46. Dancák), Horák - Čmelík (70. Krejčí), Vlkanova - Mihálik (70. P. Juliš). Trenér: Horejš.
Olomouc: Stoppen - Hadaš, Pokorný, Král (77. Vraštil), Sláma - Breite, J. Spáčil (77. Langer) - Mikulenka (61. Vodháněl), Zorvan, Fiala (61. Dele) - Muritala. Trenér: Janotka.
  2 : 1 Dukla - Pardubice 2 : 1 71. min Živě
20241019T16 : 00:00+0200