Fotbalisté Plzně odstartovali soustředění vítězně

Fotbalisté Plzně v prvním utkání na herním soustředění v Rakousku porazili Karlsruhe 2:0 a vyhráli i čtvrtý zápas letní přípravy. O góly se v Kufsteinu proti druholigovému německému týmu postarali Daniel Vašulín a Christophe Kabongo. Oba jsou v týmu novými tvářemi.

Fotbalisté Viktorie Plzeň na archivním snímku

Viktoria vyrazila do Westendorfu ještě bez reprezentantů z Eura, kteří se mají k mužstvu připojit během dneška. Ústřední postavou prvního poločasu byl útočník Vašulín. Posila z Hradce Králové měla několik šancí, jednu z nich proměnila. Plzeň několikrát podržel brankář Martin Jedlička. Po přestávce šancí ubylo, v závěru výhru pojistil Kabongo, jemuž připravil gólovou trefu Tom Slončík. Kabongo navázal na hattrick z minulého utkání proti Lafnitzu.

České Budějovice v Rakousku remizovaly s LASK Linec 2:2. Domácí dvakrát vedli, Dynamo ale na trefy třetího týmu uplynulého ročníku rakouské ligy dokázalo pokaždé zareagovat. O góly českého celku se postarali Marcel Čermák a Samuel Šigut.

Liberec nastoupil v úvodním utkání na soustředění v Rakousku proti rumunskému prvoligovému celku Universitatea Kluž a zvítězil 2:0. Do zápasu naskočili téměř všichni hráči Slovanu. Duel se rozhodoval až ve druhém poločasu, kdy nejprve proměnil penaltu Michael Rabušic a v samotném závěru uzavřel skóre efektní střelou do růžku branky Ivan Varfolomejev.

Přípravná fotbalové utkání:
Kufstein: Viktoria Plzeň – Karlsruhe 2:0 (1:0)
Branky: 6. Vašulín, 81. Kabongo
Sestava Plzně:
I. poločas: Jedlička – Míka, Séne, Jemelka – Jirka, Kalvach, Panoš, Souaré – Vydra, Mosquera – Vašulín
II. poločas: Jedlička – Havel, Séne, Dweh – Kopic, Sojka, Deml, Cadu – Bello, Slončík (86. Metsoko) – Kabongo. Trenér: Koubek
Pasching: LASK Linec – Dynamo České Budějovice 2:2 (2:1)
Branky: 9. Žulj, 30. Flecker – 12. Čermák, 58. Šigut
Sestava Českých Budějovic: Janáček – Lipczinski, Havel, Novák, Trummer – Zíka, Hubínek, Suchan, Čermák, Šigut – Tranziska. Trenér: Lerch
Slovan Liberec – Universitatea Kluž 2:0 (0:0)
Branky: 52. Rabušic z pen., 90. Varfolomejev.
I. poločas: Bačkovský – Plechatý, Ševínský, Purzitidis – Koželuh, Icha, Hlavatý, Ghali – Frýdek, Letenay, Kok
II. poločas: Bačkovský – Lehoczki, Polyák, Mikula – Penner, Kop, Varfolomejev, Preisler – Višinský – Rabušic, Kulenovič (81. Letenay). Trenér: Kováč