Fotbalisté Bohemians nadělili Austrii Vídeň sedm gólů

Fotbalisté Bohemians 1905 v přípravě na novou sezonu ve Vídni nečekaně rozstříleli tamní Austrii 7:3. Hattrickem se pod vysoké vítězství Pražanů podepsal letní navrátilec do Ďolíčku Júsuf Hilál. Karviná překvapivě jen remizovala s třetiligovým polským celkem Podbeskidzie Bielsko-Biala 3:3.

Fotbalisté Bohemians se radují z branky. Archivní foto.

Bohemians si ve Vídni po cestě ze zahraničního soustředění proti účastníkovi Konferenční ligy zastříleli. Hned v druhé minutě otevřel z přímého kopu skóre Hilál a bahrajnský útočník pak přidal ještě další dvě branky. Po nerozhodné první půli 3:3 Pražané po změně stran bezezbytku využili chyb v obraně Austrie a podruhé v letošním roce zaznamenali sedm gólů. V lednu v Tipsport lize rozdrtili Vlašim 7:0. Jen o tři měsíce dříve navíc zvítězili v domácím poháru v Kolíně 7:1.

To Karviné příprava na blížící se start nového ročníku nejvyšší soutěže příliš nevyšla. V Rybniku nedokázala porazit tým Podbeskidzie Bielsko-Biala, který v minulé sezoně sestoupil do třetí polské ligy. Slezané dvakrát ztratili dvoubrankový náskok a gól na 3:3 inkasovali sedm minut před koncem.

Přípravné fotbalové utkání:
Austria Vídeň - Bohemians Praha 1905 3:7 (3:3)
Branky: 19. Fitz z pen., 21. Fischer, 27. Malone - 2., 25. a 52. Hilál, 35. Ristovski, 60. Dostál, 63. Matoušek, 79. vlastní Wojnar.
Sestava Bohemians: Reichl (46. Valeš, 58. Reichl) - Hůlka, Vondra, Hybš - A. Kadlec (46. Dostál), Smrž, Čermák, Kovařík (46. Matoušek) - Ristovski (46. Hrubý) - Hilál, Drchal. Trenér: Veselý