SESTŘIH: Dukla při výhře nad Pardubicemi slepila branky do tří minut

Fotbalisté Dukly ve 12. kole první ligy porazili doma po obratu Pardubice 2:1. Hosty poslal do vedení ve 38. minutě Dominique Simon, Pražané ale po přestávce díky zkušeným útočníkům otočili skóre. O góly se postarali Muris Mešanovič a Jakub Řezníček, který vstoupil do Klubu ligových kanonýrů pro autory 100 a více branek v nejvyšších soutěžích.

Sestřih zápasu Dukla Praha - PardubiceVideo: LFA

Dukla je v neúplné tabulce třináctá a předposledním Východočechům odskočila na rozdíl čtyř bodů. Ligový nováček z Julisky vyhrál teprve podruhé z posledních devíti kol a ukončil sérii bez vítězství, která v nejvyšší soutěži trvala čtyři duely. Pardubice pět ligových zápasů za sebou naplno nebodovaly, z toho počtvrté utrpěly porážku.

Dukla zatím dala po návratu mezi elitu v prvních poločasech pouze jeden gól a bilanci si ani tentokrát na Julisce nevylepšila. Řezníček čekající na vstup do Klubu ligových kanonýrů proti brankáři Stejskalovi neuspěl, další aktivita domácích k větším šancím nevedla.

Východočeši byli nebezpečnější. Po rohu se dostal k zakončení hlavou Zlatohlávek, bránící val před sebou ale neprostřelil. Růžky začal vystrkovat Simon, jehož první trefa ještě kvůli ofsajdu neplatila. Ve 38. minutě už ovšem francouzský záložník svou první brankou v české lize otevřel skóre. Zlatohlávek ho uvolnil do křídla, Simon si míč připravil a střelou přesně k zadní tyči překonal Hrušku.

Po přestávce začali hosté ztrácet půdu pod nohama, když musel v 58. minutě odstoupit zraněný Simon. Domácí toho díky oběma útočníkům využili. Nejprve v 64. minutě Zeronik našel povedeným centrem úplně volného Mešanoviče, který hlavou poslal míč do pravého horního rohu branky. Bosenský útočník si třetím gólem v ligové sezoně upevnil pozici nejlepšího týmového střelce.

Autor vyrovnávací trefy si hned za tři minuty připsal také asistenci. Na druhý pokus našel před brankou zcela neobsazeného Řezníčka, jenž z bezprostřední blízkosti přízemní střelou překonal Stejskala.

Šestatřicetiletý útočník zaznamenal v české lize 98. branku ve 342. utkání. Po jednom gólu si připsal ještě na Slovensku za Ružomberok a v Belgii za Lokeren. Dukla si pak už vítězství v prvním vzájemném duelu v nejvyšší soutěži s Pardubicemi pohlídala.

12. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - FK Pardubice 2:1 (0:1)
Branky: 64. Mešanovič, 67. Řezníček - 38. Simon. Rozhodčí: Všetečka - Kubr, Novák - Orel (video). ŽK: P. Rada (trenér) - Noslin, Pandula. Diváci: 3148.
Dukla: Hruška - Vondrášek, Hašek, Peterka, Ambler (71. Ludvíček) - Zeronik (83. Ullman), Kozma (46. Lichý), Pech, Šebrle (90.+5 Holiš) - Řezníček (90.+1 Špatenka), Mešanovič (83. Matějka). Trenér: P. Rada.
Pardubice: Stejskal - Surzyn, Noslin, Lurvink, Šehič - Vacek (70. Krobot), Polyák (83. Darmovzal) - Sychra (70. Leipold), Simon (58. Míšek), Patrák (76. Yahaya) - Zlatohlávek (83. Pandula). Trenér: Saňák.
  2 : 1 Sparta - Liberec 2 : 1 dohráno
20241019T19 : 00:00+0200