SESTŘIH: Dukla porazila Bohemians a má první body. Oba týmy dohrávaly v deseti

Fotbalisté Dukly porazili v malém pražském derby Bohemians 1:0. Jedinou branku vstřelil v 66. minutě Dominik Hašek, jehož centr propadl do sítě. Při této situaci chyboval gólman Klokanů Michal Reichl. Dukla hrála od 23. minuty bez vyloučeného útočníka Lukáše Matějky, Bohemians přišli v 52. minutě po červené kartě o obránce Martina Dostála.

Sestřih zápasu Dukla–BohemiansVideo: LFA

Dukla ukončila dlouhou sérii, v první lize uspěla po 11 zápasech bez vítězství. Soupeři se v nejvyšší soutěži naposledy utkali v květnu 2019, vršovický tým teď nedokázal navázat na premiérovou výhru nad Ostravou.

Po úvodní opatrnější části si první šanci vytvořila Dukla. Soupeře zatlačila před branku, po Ludvíčkově centru se míč odrazil k Vondráškovi a jeho ránu zablokoval Vondra.

Hned poté přišel klíčový moment. Hostující kapitán Hůlka dostal žlutou kartu za velmi ostrý zákrok na Šebrleho. Rozhodčí Nehasil se pak po konzultaci s kolegou Černým ve videomístnosti vypravil k monitoru. Zdálo se, že přezkoumává Hůlkův faul, ale ukázalo se, že jde o jiný zákrok. Konkrétně domácího Matějky, který za došlápnutí na Hybše inkasoval rovnou červenou kartu.

Fatální chyba brankáře Bohemky ReichlaVideo: LFA

Klokanům chvíli trvalo, než začali přesilovku využívat. Pak Hrušku prověřil Čermák, šanci měl i Hilál. Několikrát padli do střel obránci Dukly, těsně před přestávkou třeba kapitán Peterka zastavil bombu Jánoše.

Na začátku druhého poločasu se síly na hřišti vyrovnaly. Střídající Dostál v roli posledního ještě hluboko na polovině Dukly přišel o míč v souboji s Mešanovičem, domácího útočníka poté stáhl a rozhodčí Nehasil ho vyloučil.

Trenér Dukly Petr Rada během utkání s Bohemians.

Dukla rozhodla kuriózním způsobem po velké chybě jinak jistého brankáře Reichla. V 66. minutě vyběhl pro Haškův dlouhý nákop ze středu hřiště, jenže před dotírajícím Mešanovičem míč takřka promáchl, jen lehce jej tečoval a balon nakonec doskákal do sítě. Hosté si v závěru vytvořili velký tlak, domácí však už cennou výhru ubránili. Dejvický celek porazil v lize vršovický tým po čtyřech zápasech, potřetí za sebou s ním ale bodovali.

2. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha – Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 66. Hašek. Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Hádek – Černý (video). ČK: 23. Matějka – 52. Dostál. ŽK: Douděra, Lichý – Hůlka, Čermák, Matoušek. Diváci: 5220.
Dukla: Hruška – Vondrášek (73. F. Matoušek), Hašek, Peterka, Ludvíček – Ullman (62. Zeronik), Hora (62. Lichý), Kozma, Šebrle (69. Douděra) – Matějka – Mešanovič (69. Špatenka). Trenér: Rada.
Bohemians: Reichl – Hůlka, Vondra (76. Novák), Hybš – A. Kadlec (46. Dostál), Jánoš (59. J. Matoušek), Čermák (86. Zeman), Kovařík – Ristovski (76. Hrubý) – Hilál, Drchal. Trenér: Veselý.