Plzeň rozdrtila Karvinou, Baník pozdní brankou využil přesilovku, Boleslav dominovala, Slovácko poprvé vyhrálo

I neděle přinesla ve fotbalové Chance Lize hned čtyři utkání. Odpoledne prohrály Pardubice doma 0:1 se Slováckem, které bylo až dosud jediným ligovým týmem bez vstřeleného gólu. Mladá Boleslav rozstřílela České Budějovice 4:0 a Jihočeši zůstávají posledním týmem bez bodu. Baník hrál proti Hradci Králové od 13. minuty v početní výhodě, přesilovku se mu ale podařilo využít až v 90. minutě, kdy mu nejtěsnější možnou výhru vystřelil šťastnou tečí Uchenna. Hrací den uzavřel duel mezi Plzní a Karvinou, Viktoria jednoznačně přejela hosty 5:0 a vyhoupla se na druhé místo.

Fotbalisté Plzně se radují z branky.

Sestřihy 4. kola Chance Ligy1/7

Pardubice minulý týden slavily první bodový zisk po výhře nad Českými Budějovicemi, doma ale v neděli vyšly opět naprázdno. Východočechům nepomohla ani nová francouzská posila Dominique Simon. Utkání, které dlouho nabízelo minimum šancí, rozhodl zblízka Ndefe. Šlo o vůbec první trefu Slovácka v této ligové sezoně, díky níž se tým z Uherského Hradiště vyšvihl s pěti body na sedmé místo tabulky. Slovácko vyhrálo teprve druhý z posledních 16 ligových zápasů. Pardubice jsou s tříbodovým ziskem dvanácté.

Hradec Králové si prožil nepříjemné déjà vu, když opět po týdnu dostal brzkou červenou kartu. Tentokráte byl hříšníkem Jakub Kučera, který šel za nevybíravý zákrok předčasně do sprch. Početní výhoda do té doby dobře hrajícím Ostravanům jakoby svázala nohy, kombinace začala drhnout a Votroci vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom takovém fauloval Vlkanovu v pokutovém území Boula a Východočeši měli výhodu pokutového kopu. K němu se postavil Ondřej Mihálik, svou střelu nasměroval doprostřed, Markovič ale zvládl nechat nohy za sebou a střelu pohotově vykopl.

Následovalo zdlouhavé obehrávání Baníku, který se k šancím dostával jen ztěžka. A když se domácím podařilo překonat kompaktní obranu hostí, narazili na skvěle chytajícího Adama Zadražila, který zlikvidoval minimálně čtyři domácí superšance. Když už se zdálo, že si týmy rozdělí body, Rigovu střelu zpoza vápna šťastně tečoval Uchenna, jenž svou premiérovou ligovou brankou přisoudil tři body Baníku.

Mladá Boleslav vstoupila do zápasu s Českými Budějovicemi aktivně, od úvodního hvizdu byla více na míči a na odměnu nemusela dlouho čekat. Krásnou ranou z dálky se prosadil Martin Králik, který před sezonou přišel ke Středočechům právě z Dynama, kde strávil čtyři sezony.

Zkraje druhého poločasu se po kombinaci s Ladrou prosadil poprvé v ligové sezoně Vasil Kušej a o vítězi už nebylo pochyb. Jihočeši po druhé inkasované brance působili odevzdaným dojmem, naopak domácí mužstvo bylo při chuti. A prosadilo se ještě dvakrát, nejprve se mezi střelce zapsal střídající mladíček Lukáš Mašek, na konečných 4:0 upravil Solomon John.

Plzeň navázala na výhru v předkole Evropské ligy 2:1 nad Kryvbasem. Viktoria byla od úvodní minuty dominantní, vytvářela si šanci za šancí, jako první se prosadil ve 23. minutě svou premiérovou ligovou trefou v západočeském dresu Vašulín. O tři minuty později uviděl červenou za tvrdý faul Čavoš a s nadějemi hostů na bodový zisk to vypadalo bledě. O to spíš, když ve 30. minutě zvýšil na 2:0 Slončík, jenž si také připsal první branku po svém letním příchodu.

I přesto, že Viktoria vedla už o dvě branky, nohu z pedálu sundat nehodlala, přidávala jednu parádní akci za druhou a postupně navyšovala skóre. V 58. minutě se pohotovou ranou prosadil Červ, o pět minut později parádním centrem našel Havel Šulce, který vstřelil již třetí ligovou branku. Na konečných 5:0 zvýšil z penalty Erik Jirka. Jedinou kaňkou na plzeňském výkonu byla červená karta pro debutujícího Sèneho ze 72. minuty. Viktoria se díky lepšímu skóre posunula na druhou příčku před Slavii.

Čtyři utkání byla na programu v sobotu. Dukla podlehla Jablonci 0:2, Sparta otočila malé pražské derby s Bohemians a vyhrála 2:1. Stejným poměrem dokázaly Teplice přetlačit Liberec, ve večerním duelu pak Slavia zvítězila 2:0 s Olomoucí.