Dnes jsme spadli na dno, napsal Kania po výprasku s Jabloncem

Liberec prožil obří zmar. V 63. fotbalovém Podještědském derby prohrál s Jabloncem 0:5. Vyrovnal tím nejvyšší prohru na svém stadionu v prvoligové historii klubu vůbec. „Dnes jsme spadli na dno,“ reagoval majitel klubu Ondřej Kania ještě v průběhu utkání na sociální síti X.

Sestřih zápasu Liberec - JablonecVideo: LFA

Do konce 63. Podještědské derby chybělo deset minut, když hostující fanoušci začali skandovat „hvězda severu“. Ironicky tím naráželi na heslo nové vizuální identity modrobílých. Liberec právě prohrával s rivalem z Jablonce 0:4 a v závěru zelenobílí potupili domácí tým ještě pátým gólem v nastaveném čase.

Majitel klubu Ondřej Kania pak reagoval na sociální síti X s videem ze Severní tribuny z druhého poločasu. „73. minuta jedné z nejpotupnějších proher a výkonů v historii klubu a fanoušci stále na tribunách fandí. Díky jim. Dnes jsme spadli na dno. V životě jsem zatím jen vítězil a tohle jsou pro mě nové pocity, zdržím se tak jakýchkoliv komentářů, kterých bych mohl později litovat,“ napsal Kania.

Liberec sehrál strašidelný druhý poločas, kdy inkasoval čtyři góly. V 17. minutě si po chybě gólmana Bačkovského nešťastně vstřelil vlastní gól navrátilec do sestavy Ševínský. Hned po pauze zvýšil Kanakinama. V 58. minutě dal třetí branku Nebyla a o tři minuty později zvýšil Martinec už na 4:0. „Dejte jim bůra,“ skandoval hostující kotel.

Zklamaní fotbalisté Liberce po vysoké prohře v derby

Zmar domácích dovršil čtvrt hodiny před koncem Frýdek, který za faul na Martince viděl červenou kartu. V závěru demolici dokonal střídající Alegue pátou trefou.

„My chceme Slovan,“ skandovali naštvaní severočeští fandové. Právě prožili jednu z nejpotupnějších proher ve své historii. Jablonec vyhrál na stadionu U Nisy teprve potřetí v první lize.

0 : 5 Liberec - Jablonec 0 : 5 dohráno
20241005T19 : 00:00+0200