SESTŘIH: Slovácko doma potřetí v sezoně remizovalo 0:0

Fotbalisté Slovácka remizovali v 7. ligovém kole s Jabloncem 0:0. Tým z Uherského Hradiště si doma zopakoval tento výsledek potřetí v sezoně, bez branek se rozešel již se Slavií a Bohemians 1905. Severočeši v nejvyšší soutěži se Slováckem popáté za sebou neprohráli. Celek z Uherského Hradiště pět kol po sobě bodoval a v neúplné tabulce je sedmý. Jablonečtí prohráli jediný z posledních pěti ligových zápasů a zůstali čtvrtí.

Sestřih utkání Slovácko–JablonecVideo: LFA

První poločas potvrdil, že oba týmy mají propracovanou defenzivu. Do úvodní větší šance se ve 13. minutě dostal jablonecký Puškáč, s míčem se mezi penaltou a malým vápnem otočil, ale branku domácích netrefil.

Hosté pak mohli využít Trávníkovu chybu v rozehrávce, Kanakimana odcentroval a Kohút si málem dal vlastní gól. Míč obloučkem skončil na horní síti. Další z rychlých protiútoků poté zakončil Kanakimana střelou vedle.

Slovácko mělo do přestávky ke gólu nejblíž. Sinjavskij našel volného Blahúta, který si s míčem ještě postoupil a v 38. minutě tvrdou ranou orazítkoval břevno. Jako by předznamenal řadu šancí na obou stranách ve druhém poločase. Jablonecký Martinec ve 48. minutě po rohu hlavičkoval těsně vedle, na druhé straně dopadl podobně Krmenčík.

Gólman Heča pak podržel domácí v 52. minutě při šanci Puškáče. Jablonec si i díky standardním situacím vytvořil převahu. Velkou příležitost měl v 75. minutě znovu Puškáč, jenže Heča se opět zaskvěl. V závěru už se hlavně úporně bojovalo a nenašel se nikdo, kdo by dokázal zápas rozhodnout.

Slovácko zatím prohrálo jediný zápas v ligové sezoně, a to v Mladé Boleslavi. Na Jablonec ztrácí bod. Severočechům k útoku na nadstavbovou skupinu o titul pomáhají výsledky na stadionech soupeřů, venku v lize prohráli jediný z posledních šesti zápasů. V Uherském Hradišti Jablonec boduje pravidelně, porážku tam utrpěl v jediném z posledních 11 duelů nejvyšší soutěže.

7. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko – FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Szikszay – Volf, Zoufalý - Starý (video). ŽK: Kohút, Daníček – Martinec. Diváci: 4257.
Slovácko: Heča – Ndefe, Vaško (81. Křišťan), Hofmann, Reinberk (46. Daníček) – Trávník – Blahút (81. Petržela), Kohút (46. Juroška), Havlík, Sinjavskij – Krmenčík (74. Kozák). Trenér: West.
Jablonec: Hanuš – Martinec, Tekijaški, Cedidla – Souček (81. Polidar), Beran, Nebyla (90.+2 Štěpánek), Čanturišvili – Kanakimana (64. Alégué), Hollý (81. Suchan) – Puškáč (81. Krulich). Trenér: Kozel.