Č. Budějovice - Jablonec 2:2Budějovice v bitvě s Jabloncem přišly o dvoubrankový náskok

Fotbalisté Českých Budějovic v předposledním, 4. kole nadstavby první ligy ve skupině o záchranu remizovali s Jabloncem 2:2. Všechny branky padly už v úvodním dějství. Dynamo vedlo 2:0 po gólech Zdeňka Ondráška a Jakoba Tranzisky, hosté ale dokázali ještě do přestávky srovnat po trefách Matěje Náprstka a Miloše Kratochvíla.

Fotbalisté Českých Budějovic se radují z branky

Jihočeši potřetí za sebou ztratili vedení a nezvítězili. V tabulce zůstali předposlední se stejným bodovým ziskem jako čtrnáctá Karviná, na jejímž hřišti nadstavbu uzavřou. Před posledním Zlínem, který figuruje na jediné příčce znamenající přímý sestup, má Dynamo náskok dvou bodů. Jablonečtí byli už před dnešním zápasem zachráněni. Severočeši potvrdili roli remízového „krále“ soutěže, připsali si už 14. nerozhodný výsledek v ligovém ročníku.

Po relativně mdlé půlhodině se v závěru první půle nečekaně strhla gólová přestřelka. Zahájil ji na konci 32. minuty Ondrášek, jenž využil prostrčení míče za obranu a překonal brankáře. Gól ještě musel posoudit videorozhodčí, ale uznal jej jako regulérní.

Ve 36. minutě Jihočeši své vedení navýšili. Suchan vyslal kolmicí do šance Tranzisku, který nezaváhal. Dvaadvacetiletý německý útočník navázal na trefu z minulého kola při čtvrteční remíze 1:1 ve Zlíně a připsal si třetí gól v české lize po svém zimním příchodu do Dynama.

Jihočeši však dvoubrankový náskok rychle prohospodařili. Ve 38. minutě po centru do pokutového území snížil hlavou Náprstek a zaznamenal svůj třetí ligový gól. Stejně jako Tranziska se trefil i v minulém kole. Za dalších pět minut Severočeši srovnali. Polidarovu střelu českobudějovický brankář Šípoš vyrazil, ale míč se dostal ke Kratochvílovi, který snadno skóroval.

V úvodu druhé části mohli jít opět do vedení Jihočeši. Jablonecký gólman Fenrdich se v pokutovém území srazil se spoluhráčem Tekijaškim, Alli posunul míč na Tranzisku, který však přestřelil prázdnou branku.

V 73. minutě se po Náprstkově trefě Jablonec chvíli radoval z vedení 3:2, ale videorozhodčí odhalil ofsajd. V 82. minutě byli blízko gólu domácí. Fendrich však Ondráškovu střelu vyrazil a následnou ránu Hellebranda jablonecká defenziva srazila na roh. Severočeši v lize pošesté za sebou neprohráli.

4. kolo nadstavby první fotbalové ligy – skupina o záchranu:
Dynamo České Budějovice – FK Jablonec 2:2 (2:2)
Branky: 32. Ondrášek, 36. Tranziska - 38. Náprstek, 43. Kratochvíl. Rozhodčí: Starý – Kubr, Slavíček – Kocourek (video). ŽK: Havel, Suchan – Kratochvíl, Štěpánek. Diváci: 5101.
Č. Budějovice: Šípoš – Nikl (82. Skalák), Havel, Králik, Trummer – Čermák (72. Hubínek), Suchan, Hellebrand – Tranziska (67. Šigut), Alli – Ondrášek. Trenér: Lerch.
Jablonec: Fendrich – Černák (64. Štěpánek), Tekijaški, Hurtado, Čanturišvili – Pleštil (46. Alégué), Nebyla (90. Hübschman), Kratochvíl, Polidar – Náprstek (80. Drchal), Martinec. Trenér: Látal.
  3 : 0 Slavia - Plzeň 3 : 0 dohráno
20240921T19 : 00:00+0200