Baník padl na Slovácku, Plzeň neměla problém, slaví také Liberec a Olomouc

Páté kolo fotbalové Chance Ligy nabídlo v neděli čtyři duely. Plzeň si odváží jasnou výhru 3:0 z Českých Budějovic. Stejným poměrem uspěl Liberec proti Pardubicím. Olomouc přetlačila Mladou Boleslav 3:2, vítěznou trefu zaznamenal Jan Kliment ve čtvrté minutě nastavení. Víkendový program uzavřel zápas Baníku na Slovácku, z výhry se radovali domácí, kteří zvítězili 1:0.

Sestřih zápasu Slovácko - Baník OstravaVideo: LFA

Sestřihy 5. kola Chance Ligy

Svěřenci kouče Straky neměli z favorizované Plzně přehnaný respekt a první minuty patřily právě Dynamu. Ve čtvrté minutě se domácí fanoušci mohli radovat, ale branku Čermáka odvolal VAR. A video hrálo důležitou roli i nadále. Po půl hodině hry přisoudilo Viktorii penaltu, z níž se Jirka nemýlil. Vedoucí branka Západočechy uklidnila a krátce po změně stran přidal další zásah Plzně Cadu. Viktoria, již čeká ve čtvrtek play off Evropské ligy proti skotským Hearts, na jihu Čech dominovala. Konečnou podobu výhře 3:0 dal v 81. minutě Kalvach.

Sestřih zápasu České Budějovice - PlzeňVideo: LFA

Kováč neměl s Pardubicemi slitování

Pikantní souboj proti svému bývalému zaměstnavateli skončil pro současného trenéra Liberce Radoslava Kováče vítězně. Slovan zasadil Pardubicím první ránu v patnácté minutě díky dalekonosné parádě Christiana Frýdka. Ještě do přestávky zvýšil Hlavatý, jenž loni oblékal dres Východočechů a extra motivaci potvrdil šestadvacetiletý středopolař třetí brankou Liberce v 64. minutě. Pardubice dostaly šanci zkorigovat nepříznivý stav v 73. minutě, kdy se za červenou kartu odebral do sprch Ghali. Jenže početní převaha, a dokonce ani výhoda pokutového kopu, který neproměnil Patrák, nebyla hostům nic platná. Slovan pohodlnou výhrou 3:0 zareagoval na předchozí dvě porážky v řadě, Pardubice naopak pokračují v mdlých výkonech a ztratily čtvrtý z pěti ligových duelů.

Sestřih zápasu Liberec - PardubiceVideo: LFA

Kliment olomouckým hrdinou

Omlazená Sigma vstoupila do sezony nad očekávání a dobře začala i duel proti Mladé Boleslavi. V 21. minutě zajistil Olomouci vedení Mikulenka, jenže o třináct minut později srovnal Kušej. Když už to vypadalo, že první dějství skončí nerozhodně, udeřil ve čtvrté minutě nastavení Kliment a do kabin tak šli spokojenější Hanáci.

Středočeši však potřebovali pouze tři minuty z druhého dějství, aby náskok Sigmy znovu smazali. Autorem vyrovnávací trefy byl zambijský záložník Bakala. Tempo hry poté trochu opadlo, a když v 89. minutě neuspěl v šanci boleslavský Mašek, zdálo se, že se soupeři o body podělí. Proti byl ale znovu olomoucký hrdina Kliment, jenž hlavou v 94. minutě rozhodl o výhře Sigmy.

Sestřih zápasu Olomouc – Mladá BoleslavVideo: LFA

Trenér Baníku Pavel Hapal udělal oproti odvetnému duelu 3. předkola Konferenční ligy s Kodaní v základní sestavě hned sedm změn a na hře Slezanů to bylo znát. Jedním z noviců v sestavě byl gólman Dominik Holec, který byl hlavní postavou první půle. Nejprve ve 12. minutě vytáhl skvělým zákrokem dalekonosnou dělovku domácího záložníka Havlíka, aby o 24 minut později předvedl proti hlavičce Hofmanna jeden ze zákroků sezony. Když už to vypadalo, že týmy půjdou do kabin za bezbrankového stavu, srazil si hostující Chaluš Kohútovu střelu, jež mířila mimo, do vlastní branky.

Poločasová přestávka přišla Baníku vhod, do druhého dějství jakoby nastoupilo úplně jiné mužstvo. Ostravští hýřili pohybem a aktivitou, ale do vyložených šancí se nedostávali. A když v 82. minutě dostal David Buchta, jenž v prvním poločase nahradil zraněného Rusnáka, červenou, byly naděje na bodový zisk hostů mizivé. V nastavení mělo Slovácko dvě velké šance, obě však zneškodnil skvělý Holec, což nakonec tým kouče Westa mrzet nemuselo, protože si došel pro druhou výhru v řadě.

Fotbalisté Slovácka se radují z branky v duelu s Baníkem.

Čtyři duely se hrály již v sobotu. Hradec porazil Duklu 1:0, Bohemians zvítězili 2:1 v Karviné. Stejným poměrem zvládla Slavia zápas s Teplicemi, ačkoliv musela otáčet a dlouho se strachovala o body. Úřadující mistr ze Sparty v Jablonci triumfoval 2:1 a jako jediný zůstává po pěti kolech stoprocentní.