Ml. Boleslav - Č. Budějovice 4:0SESTŘIH: Boleslav přejela České Budějovice, Dynamo stále čeká na první bod

Fotbalisté Mladé Boleslavi v utkání 4. ligového kola porazili České Budějovice 4:0. Středočeši podruhé v sezoně nejvyšší soutěže vyhráli a v neúplné tabulce jsou šestí, Jihočeši jako jediní dosud nebodovali a zůstali poslední. O branky se postarali Martin Králik, Vasil Kušej, Lukáš Mašek a Solomon John. Mladou Boleslav ve čtvrtek čeká odveta 3. předkola Konferenční ligy proti Hapoelu Beer Ševa, s nímž doma remizovali 1:1.

Sestřih zápasu Mladá Boleslav - České BudějoviceVideo: LFA

Středočeši narazili na oblíbeného soupeře, jemuž podlehli v jediném z posledních 13 vzájemných ligových zápasů. České Budějovice venku v lize již třicetkrát za sebou nevyhrály a s 13 inkasovanými góly mají nejhorší obranu soutěže.

Realizační tým Dynama v týdnu posílil asistent Miroslav Jirkal, který je stejně jako trenér František Straka rodákem z Českých Budějovic. Již v 17. minutě oba rozesmutnil hráč, který byl až do léta na Střeleckém ostrově také doma. Králik si našel před šestnáctkou odražený míč, bez přípravy se do něj opřel a krásnou střelou zdálky překonal Fendricha. Slovenský obránce odehrál za Dynamo 125 ligových zápasů, dal za něj šest gólů a nosil i kapitánskou pásku. První trefy v novém dresu dosáhl právě proti svému bývalému týmu.

Poslední celek tabulky byl v prvním poločase domácím ještě důstojným soupeřem. Čermákův technický pokus vytáhl Trmal konečky prstů na roh. A když se Ogiomadeho tečovaná střela dostala k Ondráškovi, kapitán Jihočechů zblízka trefil tyč. Další šanci měla také Mladá Boleslav. Hned dvakrát měl první ligový gól na kopačce mladý Buryán, Kušej pak těsně před přestávkou orazítkoval tyč.

Ve druhém dějství už domácí zápas jasně ovládli. Vydra založil akci, na jejímž konci Ladra předložil míč zakončujícímu Kušejovi. Domácí kapitán Marek Matějovský pak inkasoval žlutou kartu. Byla pro něj celkem 107. v nejvyšší soutěži, což je ligový rekord. Druhý Admir Ljevakovič má o jedno napomínání méně.

Kouč Straka hned čtyřikrát vystřídal. Na hřiště poslal mimo jiné i Adedirana, který se vrátil z hostování v ostravském Baníku. Dynamu však nic nepomohlo, další branky do jeho sítě přidali střídající Mašek a John. Všichni střelci Mladé Boleslavi zaznamenali premiérové góly v ligové sezoně.

4. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav – Dynamo České Budějovice 4:0 (1:0)
Branky: 17. Králik, 48. Kušej, 64. Mašek, 79. John. Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Ratajová - Orel (video). ŽK: Matějovský - Čermák. Diváci: 3017.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Král, Králik, Fulnek (81. Kadlec) - Vydra (73. Sakala), Matějovský - Buryán, Mareček (46. Mašek), Kušej (68. Pulkrab) - Ladra (68. John). Trenér: Holoubek.
Č. Budějovice: Fendrich - Čoudek, Havel (87. Novák), Trummer - Šigut (58. Hora), Hubínek, Čermák, Ogiomade (58. Zíka) - Suchan - Tranziska (58. Adediran), Ondrášek (58. Osmančík). Trenér: Straka.