SESTŘIH: Boleslav dostala dva góly a dvě červené. Jablonec slaví

Fotbalisté Mladé Boleslavi zahájili sezonu první ligy porážkou 0:2 v Jablonci a nezvládli generálku na čtvrteční úvodní zápas 2. předkola Konferenční ligy proti litevskému Transinvestu. Domácí poslal do vedení v 31. minutě slovenský záložník Dominik Hollý a pojistku přidal v 80. minutě gruzínský křídelník Vachtang Čanturišvili. Středočeši dohrávali v devíti, na konci první půle byl vyloučen Benson Sakala a v 73. minutě Marek Suchý.

Sestřih zápasu Jablonec - Mladá BoleslavVideo: LFA

Trenér Luboš Kozel se vrátil vítězstvím na lavičku Severočechů, které vedl už v sezoně 2007/08. Jablonec navázal na vydařený závěr minulého ročníku a v lize neprohrál poosmé v řadě. Mladá Boleslav podlehla dnešnímu soupeři po osmi vzájemných utkáních v lize a v nejvyšší soutěži utrpěla čtvrtou porážku z posledních pěti duelů.

Už ve druhé minutě kapitán hostů Matějovský poprvé zaměstnal gólmana Hanuše, jenž jeho ránu doprostřed brány vyrazil jen s obtížemi. Následně musel zasáhnout i na druhé straně Trmal proti Aléguého střele. Po nadějném úvodu ale tempo opadlo a hra byla rozkouskovaná vinou množství faulů a přerušení.

Až v 31. minutě se po kombinační akci uvolnil na pravé straně Čanturišvili, stříleným centrem našel před bránou Hollého a ten zblízka usměrnil míč do sítě. Dvacetiletý záložník dal druhý gól v české lize. Pro Středočechy bylo ještě hůře v nastavení prvního poločasu. Zambijský reprezentant Sakala ve středu pole dohrál šlapákem Čanturišviliho a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Boleslavský Marek Suchý dostává druhou červenou kartu.

Mladoboleslavští navzdory oslabení hráli se soupeřem i ve druhé půli vyrovnaný zápas, příležitosti k vyrovnání si ale příliš nevytvářeli. V 64. minutě střídající Kušej vyzkoušel Hanušovu pozornost střelou z úhlu, jablonecký brankář reflexivně zasáhl.

O osm minut později ale přišel zkrat Suchého, který měl od Matějovského vystřídání na ruce kapitánskou pásku. Zkušený stoper nejprve u postranní čáry skopl unikajícího Hollého a hned po rozehrání trefil loktem ve výskoku Schánělce. Obě žluté karty dělilo jen 58 sekund. Majitel 44 reprezentačních startů dostal třetí červenou kartu v české lize, tu poslední viděl před takřka 18 lety ještě v dresu Slavie.

Domácí využili početní převahu v 80. minutě. Čanturišvili si počkal na přihrávku na hranici vápna a technickou střelou si připsal desátou trefu v české lize. Stylově tak oslavil 150. start v nejvyšší soutěži. Jablonečtí potvrdili dobrou bilanci na svém stadionu, kde neprohráli v lize pošesté za sebou.

1. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)
Branky: 31. Hollý, 80. Čanturišvili. Rozhodčí: Radina - Volf, Pečenka - Černý (video). ŽK: Alégué, Fortelný - Kušej. ČK: 45.+3 Sakala, 72. Suchý (oba M. Boleslav). Diváci: 3305.
Jablonec: Hanuš - Cedidla, Martinec, Tekijaški, Polidar (86. Kanakimana) - Beran (86. Nardini), Nebyla (70. Souček) - Čanturišvili, Hollý (86. Velich), Alégué (60. Fortelný) - Schánělec. Trenér: Kozel.
M. Boleslav: Trmal - Vydra, Suchý, Králik - Stránský (62. Vojta), Matějovský (46. Fulnek), Sakala, Kostka - Ladra (62. Kušej), Mareček (79. Donát) - Pulkrab (46. Buryán). Trenér: Holoubek.