SESTŘIH: Matoušek zařídil dvěma góly výhru Bohemians v Teplicích

Fotbalisté Bohemians zvítězili ve 13. kole první ligy v Teplicích 2:1 a pošesté za sebou bodovali na hřištích soupeřů. O jejich výhře rozhodly dvě branky Jana Matouška v prvním poločase, na které odpověděl v 67. minutě snížením Robert Jukl. Severočeši nepotvrdili výhru z minulého kola na Slovácku a nebodovali po třech kolech. V tabulce jim patří 14. místo, Pražané se posunuli na osmou příčku.

Sestřih zápasu Teplice - BohemiansVideo: LFA

Oba týmy nastoupily bez svých nejlepších střelců, zranění nepustila na hřiště domácího Gninga a na druhé straně Hilála. I bez pětigólových kanonýrů se ale od začátku rodily střelecké příležitosti. Už ve druhé minutě po pasu Švandy zazdil tutovku teplický Horský, který trefil jen gólmana Frühwalda.

Jak naložit s vyloženou šancí, ukázali Teplickým „Klokani“. Přispěla k tomu Havlova chyba v rozehrávce, jehož obral o míč Drchal, poslal jej Matouškovi a ten bez problémů střelou k tyči poslal svůj tým do vedení.

Rychlý gól určil další ráz první půle. Severočeši se snažili aktivní hrou zlikvidovat manko, měli mírnou územní převahu, jenže s minimem šancí. Čerepkaiovu hlavičku chytil Frühwald, na opačné straně po brejku vypálil těsně vedle Matoušek.

Fanoušci Bohemians při zápase s Teplicemi

Tlak Teplic sílil, Kričfaluši zamířil o kousek mimo, podobně lehce nepřesný byl pokus Trubače. Obrana hostí byla v plné permanenci, ale odolala všem atakům. Navíc udeřila z ojedinělého brejku, který opět připravil Drchal a znovu zakončil, tentokrát zblízka, Matoušek. V ligové sezoně si polepšil na čtyři branky, zároveň v nejvyšší soutěži prožil první dvougólový zápas od loňského dubna.

Tři teplická střídání o přestávce měla u domácího týmu zvýšit údernost a efektivitu útoku. Ale dlouho zůstávalo jen u tlaku a převahy, kterou si Severočeši udržovali.

Hráči Bohemians se radují z gólu, druhý zleva střelec Jan Matoušek z Bohemians

Po hodině hry hlavičkoval po rohu těsně nad Mičevič, řadu centrů do vápna odvrátila obrana Bohemians. Pokud něco prošlo, stál mezi tyčemi jistý Frühwald.

Odměna přišla v 67. minutě, kdy po obléhání branky a střele Vachouška zamířil k tyči Jukl a první brankou v ligovém ročníku vtiskl duelu nový náboj. Navíc si dal dárek k pondělním 26. narozeninám.

Domácí gól povzbudil, přidali na útočné intenzitě, na což odpověděli Pražané také větší brejkovou aktivitou. Bylo zaděláno na zajímavý a dramatický závěr, jenže v něm už závary před brankami opadly a hosté taktickou hrou výhru udrželi. Teplice prohrály doma popáté v tomto ligovém ročníku. Naopak Vršovičtí získali venku v sezoně nejvyšší soutěže 12 z celkových 16 bodů a v Teplicích neprohráli ve čtvrtém ligovém duelu po sobě.

13. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)
Branky: 67. Jukl - 6. a 40. Matoušek. Rozhodčí: Černý - Antoníček, Podaný - Petřík (video). ŽK: Kovařík, Frühwald (oba Bohemians). Diváci: 4115.
Teplice: Ludha - Mareček, Havel (46. Emmer), Mičevič (73. Havelka) - Švanda (61. Bílek), Jukl, Kričfaluši, Harušťák - Trubač - Horský (46. Labík), Čerepkai (46. Vachoušek). Trenér: Frťala.
Bohemians: Frühwald - A. Kadlec (86. Shejbal), Křapka, Vondra, Kovařík - Smrž (11. Jindřišek), Hůlka - Drchal, Čermák (70. Hrubý), Matoušek (70. Zeman) - Ristovski (86. Jánoš). Trenér: Veselý.
  3 : 0 Slavia - Dukla 3 : 0 93. min Živě
20241027T15 : 30:00+0100