SESTŘIH: Bohemians vezou z Karviné cenné vítězství

Fotbalisté Bohemians zvítězili v pátém kole první ligy v Karviné 2:1 a ve třetím venkovním utkání v této sezoně nejvyšší soutěže poprvé triumfovali, naplno bodovali po třech kolech. Do vedení poslal „Klokany“ už v 16. vteřině nejrychlejším gólem v tomto ročníku Jan Matoušek, v deváté minutě vyrovnal Filip Vecheta. O výhře Pražanů rozhodl ještě do poločasu Jusúf Hilál. Karviná, která má k dobru odložený zápas s Baníkem, prohrála i druhý domácí zápas v ligové sezoně.

Sestřih zápasu Karviná - BohemiansVideo: LFA

Úvod zápasu vyšel dokonale hostům. Už po necelých 20 vteřinách udělal hrubku domácí stoper Krčík, když chtěl poslat míč hlavou vlastnímu brankáři, jeho pokus však vystihl Matoušek, šel sám na Lapeše a dal svůj první gól v ročníku nejvyšší soutěže. O nejrychlejší trefu v samostatné ligové historii se však nejednalo, rekord od roku 1994 drží Vratislav Lokvenc, jenž na branku od úvodního hvizdu potřeboval 10,5 vteřiny. Domácí gólman tak při své premiéře v této ligové sezoně inkasoval, aniž by si předtím sáhl na míč.

Domácí se rychle oklepali, vytvořili si územní převahu s řadou standardních situací a dočkali se vyrovnání. Po centru Memiče z pravé strany přeskočil Vecheta Dostála a hlavou dal svůj první gól v dresu Karviné po přestupu ze Slovácka.

Slezané dále diktovali tempo hry, kombinacemi se snažili proniknout do pokutového území hostů, nicméně jejich pevná obrana je k další gólové situaci nepustila.

Naopak Pražané byli dopředu nebezpeční. Ve 28. minutě hlavičkoval těsně vedle Smrž, o pár minut později zblokovali domácí Drchalovu střelu a Matouškovu pokryl Lapeš.

O druhý gól hostů se postaral Hilál. Těsně za půlicí čarou převzal míč, v brejku ho nezastavili ani dva stopeři a jeho střela skončila u tyče domácí branky. Bahrajnský útočník se tak stal prvním dvougólovým střelcem „Klokanů“ v ligové sezoně, před týdnem se trefil proti Spartě. Třetí gól měl na kopačce Matoušek, ale jeho sólo v nastaveném čase první půle lapil Lapeš.

Po přestávce si domácí vytvořili územní převahu, herně měli nad soupeřem navrch, ale nebezpečnější byli hosté, jimž vyhovovala hra s pevnou obranou a rychlými brejky. V 55. minutě se do takové akce dostal opět rychlý Matoušek, jenže jeho sólo z půlky hřiště vyřešil čistým skluzem Moses.

K zajímavému a rušnému průběhu přispěli i Slezané, toužící po vyrovnání. Po hodině hry vyrazil Soukup centr Mikuše, dorážku trefil tvrdě, ale těsně vedle Moses.

Tlak domácích s přibývajícím čase rostl, v 80. minutě trefil Botos zblízka jen boční síť. V 88. minutě srazila obrana hostů pokus Vechety, Vršovičtí se ale náporu i výškové převaze ubránili. Na stadionu Karviné vyhráli v lize po čtyřech utkáních.

5. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 1:2 (1:2)
Branky: 9. Vecheta – 1. Matoušek, 38. Hilál. Rozhodčí: Orel – Machač, Pospíšil – Berka (video). ŽK: Fleišman – Smrž, Soukup, Jánoš. Diváci: 1716.
Karviná: Lapeš – Svozil, Krčík, Fleišman – Moses, Planka (63. Singhateh) – Mikuš (88. Ezeh), Samko (77. Vinícius), Botos, Memič (77. Regáli) – Vecheta. Trenér: Hyský.
Bohemians: Soukup – Hůlka, Křapka, Hybš – Dostál, Čermák (46. Hrubý), Smrž (71. Jánoš), Matoušek (81. Pleštil) – Ristovski (81. Shejbal) – Drchal (90.+4. Petrák), Hilál. Trenér: Veselý.