Bohemians v generálce porazili Trenčín, Hradec pouze remizoval s druholigistou

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili doma v generálce na novou ligovou sezonu, která začne příští týden, Trenčín 4:0. Hradec Králové před vlastními diváky pouze remizoval s druholigovým Táborskem bez branek.

Fotbalisté Bohemians se radují z branky. Archivní snímek

„Klokani“ rozhodli o triumfu proti účastníkovi slovenské nejvyšší soutěže už v první půli. Nejprve si dal vlastní gól Ben Sallam a těsně před přestávkou se trefil Hrubý. Další branky vstřelili domácí až v 86. a 87. minutě, kdy se prosadili Zeman a Ristovski.

Pražané neprohráli v přípravě ani čtvrtý zápas, potřetí vyhráli a nastříleli 15 branek. Nový ligový ročník načnou v sobotu v Ďolíčku proti Ostravě.

Hradec Králové před téměř dvěma tisíci diváky nenašel doma recept na obranu jihočeského týmu. Také „Votroci“ v přípravě v pěti zápasech nenašli přemožitele. V úvodním kole nejvyšší soutěže přivítají v neděli Teplice.

Přípravné fotbalové utkání:
Bohemians Praha 1905 - Trenčín 4:0 (2:0)
Branky: 16. vlastní Ben Sallam, 44. Hrubý, 86. Zeman, 87. Ristovski.
Sestava Bohemians:
1. poločas: Reichl - Hůlka, Vondra, Hybš - Dostál, Smrž, Čermák, Matoušek - Hrubý - Hilál, Drchal.
2. poločas: Reichl (74. Kerbach) - Křapka, Vondra (71. M. Kadlec), Shejbal - A. Kadlec, Jánoš, Ristovski, Čermák (62. Novák), Kovařík - Hilál (62. Zeman), Drchal (71. Jindřišek). Trenér: Veselý,
Hradec Králové - Táborsko 0:0
Sestava Hradce Králové: Zadražil (65. Vízek) - Čech (79. Klíma), Čihák, Spáčil (79. Holovackij), Harazim (65. Čmelík) - Dancák, Kodeš (65. Kaštánek), Horák (65. Krejčí) - Vlkanova (65. Šašinka), Juliš (65. Hais), Koubek (46. Náprstek). Trenér: Horejš.