Bezbranková remíza v Plzni! Baník urval bod s Hradcem, Liberec rozhodl v závěru

Reprezentační přestávka klepe na dveře, víkend však ještě patří domácí soutěži. Sobotní program 14. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl čtyři zápasy. České Budějovice otočily domácí duel s Mladou Boleslaví a zvítězily 2:1, Ostrava veze bod z Hradce Králové po remíze 1:1. Liberec rozhodl o výhře 2:1 v závěru domácího utkání. Plzeň hostila Olomouc a byla z toho bezbranková remíza. Slavia, která hraje v neděli v Ďolíčku proti Pardubicím, tak může v případě vítězství vystřídat Západočechy v čele tabulky.

Roman Hubník z Olomouce (vlevo) fauluje Jana Kopice z Plzně, sudí za zákrok vytasil červenou kartu.

Na konci prvního poločasu byl v Plzni vyloučen hostující kapitán Roman Hubník, který nosil pásku i ve Viktorii. Krátce po změně stran dostal červenou kartu také domácí obránce Filip Kaša. Západočeši ve 12. soutěžním utkání v této sezoně na svém hřišti poprvé nezvítězili. Sigma bodovala po třech porážkách za sebou a je devátá.

Hradec poslal do vedení proti Ostravě v 65. minutě střídající Filip Kubala, o osm minut později vyrovnal Nemanja Kuzmanovič. Baník, který má utkání s Karvinou k dobru, nevyhrál v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a v neúplné tabulce zůstal pátý. Nováček Hradec nezvítězil druhé kolo po sobě a je šestý.

Zleva ve velké šanci Pavel Zifčák z Olomouce, Lukáš Kalvach z Plzně, Jan Sedlák z Olomouce, Aleš Čermák z Plzně, brankář Jindřich Staněk z Plzně.

Mladá Boleslav po gólu Milana Škody z 30. minuty vedla, ale za České Budějovice rychle vyrovnal Fortune Bassey. Vítěznou branku vstřelil po změně stran Matej Mršič. V závěru zasáhl do utkání na domácí straně mladší bratr Milana Škody Michal, který v minulém ročníku působil ve středočeském klubu. Dynamo vyhrálo po třech kolech a v neúplné tabulce je sedmé, naopak svěřenci trenéra Karla Jarolíma ve druhém z posledních tří nebodovali a jsou osmí.

Liberec otevřel skóre proti Bohemians v 73. minutě díky Matěji Chalušovi. Téměř okamžitě srovnal David Puškáč, ale v 89. minutě rozhodl další střídající hráč Lubomír Tupta. Slovan v lize potřetí za sebou vyhrál a v neúplné tabulce se posunul na deváté místo. Pražané tři kola po sobě nebodovali a jsou dvanáctí.

V neděli jsou na programu zbývající čtyři duely 14. kola, které je poslední před reprezentační pauzou. Slavia se v pražském Ďolíčku utká s Pardubicemi, třetí Slovácko hraje na hřišti poslední Karviné a Jablonec se představí ve Zlíně. Program pak zakončí souboj čtvrté Sparty s předposledními Teplicemi.