České Budějovice - Táborsko 2:1Dynamo uteklo před barážovým průšvihem, Táborsko však drží naději

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v úvodním utkání baráže o první ligu po obratu Táborsko 2:1. Hosté, jakožto třetí nejlepší celek z druhé ligy, v jihočeské derby vedli, když se před přestávkou trefil z penalty Bojan Dordič. Za Dynamo, které se do baráže dostalo jako předposlední tým z první ligy, vyrovnal ve druhé půli rovněž z pokutového kopu Jan Suchan. Rozhodující branku vstřelil v nastaveném čase Matouš Nikl.

České Budějovice hostily v prvním barážovém utkání o první ligu Táborsko

České Budějovice byly po celý první poločas lepší. Potvrzovaly roli favorita, když více kontrolovaly hru a také se dostávaly častěji k zakončení, ale hosté se mohli spolehnout na připraveného brankáře Pastornického.

Nejprve zlikvidoval střelu Šiguta ve třetí minutě, Suchanovu ránu v 11. minutě a ve 27. minutě předvedl skvělý zákrok opět proti Šigutovi. Domácí ve 23. minutě poprvé varoval Dordič, když jeho střelu zneškodnil českobudějovický brankář Šípoš.

Útočník Táborska pak v nastaveném čase dokonce poslal svůj tým do vedení. Obránce Dynama Králik zastavil pronikajícího Šašinku faulem v pokutovém území a Dordič z penalty vstřelil první gól.

Zleva Alexandr Sojka z Táborska a Martin Králik z Českých Budějovic

Domácí se hned v úvodu druhé půle na soupeře dotáhli. Po faulu Nováka na Ondráška Dynamo srovnalo také z penalty, kterou proměnil Suchan. V soutěžní sezoně dal 12. branku.

I ve druhé části byli Českobudějovičtí aktivnější, ale už si tolik šancí jako do přestávky nevypracovali. V 88. minutě přesto mohli domácí rozhodnout, střídající Tranziska však hlavou těsně minul. Nakonec rozhodl v nastavení po prodlouženém rohu Nikl. V soutěžním ročníku se prosadil podruhé.

O tom, kdo bude hrát v příští sezoně nejvyšší soutěž, se rozhodne v neděli. V Táboře přivítají fotbalisté Silonu s jednogólovým mankem z dnešního střetnutí v odvetě baráže českobudějovický tým od 17:30.

Baráž o účast v příští sezoně fotbalové ligy – 1. zápas
Dynamo České Budějovice - Silon Táborsko 2:1 (0:1)
Branky: 49. Suchan z pen., 90.+4 Nikl - 45.+2 Dordič z pen. Rozhodčí: Pechanec - I. Nádvorník, Kříž - Zelinka (video). ŽK: Táborský (vedoucí mužstva), Skalák, Trummer - Sojka, Kateřiňák. Diváci: 5892
Č. Budějovice: Šípoš - Skalák (73. Nikl), Králik, Poulolo, Trummer - Čermák (67. Hubínek), Hellebrand, Suchan - Šigut, Ondrášek (67. Tranziska), Alli. Trenér: Lerch.
Táborsko: Pastornický - Plachý, Novák, Kone, Tusjak - Bláha, Sojka (78. Kopáček, 90.+3 Mach), Kateřiňák - Varačka, Šašinka, Dordič (89. Zeman). Trenér: R. Nádvorník.