SESTŘIH: Baník slaví. Vyrovnaný duel rozhodl brazilský šikula Ewerton

Po pětigólovém debaklu v Evropě nabídli fanouškům dietnější menu. Ale i to stačilo ke štěstí. Fotbalisté Ostravy doma zvítězili ve druhém utkání za sebou, v rámci fotbalové Chance Ligy si poměrem poradili 1:0 s Jabloncem. Jedinou branku utkání vstřelil osm minut po pauze střídající Brazilec Ewerton.

Sestřih zápasu Baník Ostrava - JablonecVideo: LFA

Baník, který úvodní kolo prohrála na hřišti Bohemians 1905 1:2, udělal po vítězném čtvrtečním pohárovém utkání proti Urartu (5:1) velké množství změn v základní sestavě a v první půli se to odrazilo v poněkud neuceleném výkonu.

Hosté to hned v úvodu zkusili s vysoko vysunutým napadáním a prvních pět minut měli více ze hry. Ale oběma týmům, a Ostravě především, v první půli zoufale chyběla přesnost. Domácí celou řadu akcí zkazili už první přihrávkou a výsledkem byl nezáživný fotbal bez šancí.

Kouč Ostravy Pavel Hapal zřejmě i proto v poločase hned třikrát sáhl do sestavy. Na hřiště poslal Klímu, Prekopa a hlavně oporu Ewertona a hra Ostravy šla takřka okamžitě nahoru. Optický efekt se dostavil hned, ten gólový za osm minut. Šín potáhl míč středem, uvolnil napravo Ewertona a ten zavěsil přesně pod břevno.

Baník vypadal jako pokropený živou vodou a ve druhé půli se hrálo podle jeho not. Nechybělo mnoho a mohl udeřit podruhé. Po rohovém kopu hlavičkoval v 63. minutě ligový debutant Uchenna, ale jeho pokus kdosi z Jabloneckých vykopl před brankovou čárou.

Severočechy také zvedlo střídání. Především Kanakimana pořádně oživil ofenzivu a po jeho průniku v 76. minutě zachránilo Ostravu břevno, které si ve skluzu ve snaze zastavit akci nastřelil stoper Chaluš.

Jablonec pak několik minut soupeři pořádně zatápěl, ale obětavě hrající domácí zblokovali v podstatě všechny střelecké pokusy protistrany. V 85. minutě mohl naopak definitivně zajistit body Prekop, ale jeho teč po Holzerově voleji chytil Hanuš. Ostrava pak už první ligové vítězství uhájila, aniž by ji hosté ohrozili. Jablonec venku v lize popáté po sobě nezvítězil.

2. kolo první fotbalové ligy
Ostrava–Jablonec 1:0 (0:0)
Branka: 53. Ewerton
Rozhodčí: Rouček – Caletka, Matoušek – Machálek (video). ŽK: Adediran, Uchenna – Polidar, Čech (asistent trenéra). Diváci: 7912.
Ostrava: Markovič – Uchenna, Chaluš, Pojezný – Rusnák (70. Buchta), Boula, Šín (90. Grygar), Rigo (46. Klíma), Holzer – Tanko (46. Prekop), Adediran (46. Ewerton). Trenér: Hapal.
Jablonec: Hanuš – Martinec (84. Nardini), Tekijaški, Cedidla – Čanturišvili, Beran, Nebyla, Polidar (74. Kanakimana) – Alégué (58. Souček), Hollý (58. Fortelný) – Schánělec (74. Velich). Trenér: Kozel.