SESTŘIH: Baník remizoval v Mladé Boleslavi

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 11. kole první ligy remizovali doma bez gólů s Ostravou. Středočeši, kteří ve čtvrtek podlehli v úvodním kole Konferenční ligy 0:2 na hřišti arménského týmu FC Noah, nezvítězili v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a v tabulce jsou devátí. Baník bodoval pošesté v řadě a vrátil se na čtvrtou příčku.

Sestřih zápasu Mladá Boleslav - OstravaVideo: LFA

Mladá Boleslav remizovala v lize potřetí za sebou, stejný počet zápasů doma nevyhrála. Ostrava nenavázala na poslední triumf na hřišti dnešního soupeře, venku ale prodloužila sérii neporazitelnosti na čtyři utkání.

Baník měl v prvním poločase více ze hry, skórovat ale mohly oba celky. Už ve druhé minutě si Holzerův přízemní centr našel ve vápně Prekop a trefil tyč domácí brány. O chvíli později se na druhé straně Kušej zbavil Chaluše a šel sám na Markoviče, ostravský brankář ho ale vychytal.

Fotbalista Baníku Daniel Holzer v duelu s Mladou Boleslaví.

Aktivní byl tradičně hostující kapitán a bývalý hráč Mladé Boleslavi Ewerton, který ve 12. minutě nevyužil dobré střelecké pozice po narážečce s Prekopem. V 22. minutě zakončil pohlednou kombinaci domácích Mašek, stál ale v těsném ofsajdu.

Následně se hra přece jen uklidnila a ubylo i šancí. Mezi tři tyče se nevešel ani Ewertonův obstřel ze závěru úvodního dějství a podobně dopadl i na druhé straně Ladra.

Slezané vstoupili lépe také do druhého poločasu a po několika menších šancích měli v 57. minutě jednu vyloženou. Ewerton po svižné kombinaci unikl všem obráncům a běžel sám na Trmala, ten ale jeho střelu vykopl.

V 74. minutě znovu zahrozili i domácí, když Kušej našel na zadní tyči Maška a jeho zakončení zlikvidoval i díky včasnému vyběhnutí Markovič. O chvíli později si brankář hostů připsal dobrý zákrok i po Ladrově skryté křižné střele.

Závěr duelu už se obešel bez větších příležitostí. Souboj Mladé Boleslavi s Ostravou skončil v lize remízou po 12 vzájemných zápasech.

1. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Starý - Caletka, Antoníček - Rouček (video). ŽK: Matějovský, Jawo, Kušej - Aririerisim, Pojezný, Boula, Kubala. Diváci: 2791.
M. Boleslav: Trmal - Vydra, Suchý, Králik - Kostka, Mareček (69. Langhamer), Sakala, Fulnek - Kušej, Ladra (80. Matějovský) - Mašek (90. Jawo). Trenér: Brännström.
  2 : 0 Slavia - Sparta 2 : 0 přestávka Živě
20241006T18 : 30:00+0200