Článek
Potkat se s Juventusem už v osmifinále Ligy mistrů je smůla. Natož pak narazit třeba na Barcelonu. Takový Arsenal, stejně jako před ním Manchester City by o tom mohl vyprávět své...
„Nelíbí se mi, že ve vyřazovací části vše závisí na štěstí a ruce osudu," vykládal Rummenigge novinářům poté, co se jeho Bayern dostal v prodloužení přes Juventus mezi osm posledních v Lize mistrů.
„Nelíbí se mi to tuplem poté, co jsem viděl v první vyřazovací fázi zápasy, kdy jsem byl blízko tomu, abych televizi prostě vypnul," narážel třeba na nudné partie v podání Kyjeva, ale i třeba madridského Atlétika s Eindhovenem nebo Gentu s Wolfsburgem.
„A pak vidím velký tým, jakým je Juventus, velký výkon, který v Mnichově podal a musím se smířit s tím, že loňský finalista Ligy mistrů skončí už v osmifinále," připomínal Rummenigge protiklady letošního ročníku.
„Proto jsem otrávený tím, jakou roli hraje štěstí a osud. Podle mého je to nepřijatelná a UEFA by měla nasazování velkých celků změnit a zvýhodnit je," apeluje šéf Bayernu na evropskou generalitu.
UEFA přitom už jeden krok podnikla. V Lize mistrů se v osmifinále nemohou potkat mužstva, která vyhrála základní skupinu, a je rovněž vyloučeno, aby na sebe narazily celky z jedné země. Podle Rummeniggeho je to však málo a měl by následovat další krok.