Hlavní obsah

Schick je v Leverkusenu frustrovaný, píší v Německu. Spekuluje se o prodeji

Aktualizováno

V Evropě není efektivnějšího střelce. Až za ním jsou hvězdy Mbappé, Lewandowski, Kane nebo Salah. Přesto útočník Patrick Schick nejdůležitější jarní zápasy Leverkusenu strávil na lavičce. Podle německého deníku Bild je český reprezentant z tohoto stavu frustrovaný a řeší svoji budoucnost v klubu.

Foto: Thilo Schmuelgen, Reuters

Útočník Leverkusenu Patrik Schick během semifinále Německého poháru

Článek

Únorový bundesligový hit s Bayernem (0:0)? Schick do něj naskočil v nastavení. Březnový úvodní duel s Bayernem v osmifinále Ligy mistrů? Český kanonýr přišel na hřiště deset minut před koncem, kdy Leverkusen prohrával 0:3. Právě tady lze podle Bildu hledat Schickovo zklamání a myšlenky na změnu dresu.

„Sestavu jsem vybral na základě vlastní analýzy soupeře. Potřebovali jsme mít na hřišti hbitější hráče,“ komentoval trenér Xabi Alonso vynechání Schicka v zápasech s Bayernem. Jeho slova nepřekvapila, španělský kouč obecně není nakloněn vysvětlování hráčům, proč je nezařadil do sestavy.

Je samozřejmě otázka, jestli by Leverkusen se Schickem na trávníku dopadl lépe. Nicméně nelze nevidět, jak je pro Bayer v této sezoně důležitý. V německé lize skóruje každých 61 minut, což z něj dělá nejefektivnějšího střelce v rámci top 5 evropských soutěží (vyjma pokutových kopů).

Nejefektivnější střelci TOP 5 lig Evropy (kromě penalt)

1. Schick (Leverkusen) 1,24 gólu/90 minut

2. Dembélé (PSG) 1,20

3. Retegui (Atalanta) 0,99

4. Lewandowski (Barcelona) 0,90

Každopádně Schick, který má v Leverkusenu smlouvu do června 2027, není se současným stavem spokojen a řeší budoucnost v klubu. Britský server Sky Sports do toho přišel se zprávou, že sportovní ředitel Bayeru Simon Rolfes vyslal směrem k Schickovi jasný vzkaz: „Buď prodloužíš kontrakt, nebo tě v létě prodáme.“

Momentálně se Schickova tržní hodnota pohybuje okolo 30 milionů eur (přibližně 755 milionů korun). Najde se zájemce, který tuto sumu položí na stůl a zároveň bude splňovat představy českého útočníka? „Co bude v létě? Uvidíme,“ uvedl Schick po nedávném kvalifikačním utkání s Faerskými ostrovy, které rozhodl dvěma góly (2:1).